Jubileuszowa edycja łódzkich targów Film Video Foto

W trakcie trzech ostatnich dni marca odbędzie się w Łodzii kolejna edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego. Bedzie to już dziesiąte wydanie tej corocznej imprezy, znanej szerzej jako targi Film Video Foto. Udział w tegorocznych targach zapowiedziało ok. 140 krajowych i zagranicznych wystawców, zabrakło wśród nich jednak kilku znaczących na rynku firm, w tym Canona, Nikona czy Olympusa.

Od 29 do 31 marca goście hal targowych będą mogli zapoznawać się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie fotografii i obrazowania. Na potrzeby X Targów Film Video Foto zaadaptowano trzy hale wystawiennicze - przy ul. Stefanowskiego 30, Skorupki 21 i Stefanowskiego 17. W czwartek i piątek, 29 i 30 marca, targi będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 10.00 - 18.00. 31 marca tereny targowe zostaną zamknięte o godz. 16.00

Imprezie tradycyjnie towarzyszy organizowana przez Fundację Edukacji Wizualnej wystawa PhotoFairGallery oraz darmowe warsztaty technologiczne - "Cyfrowa Kreacja Obrazu". Wśród zagadnień, którym poświęcone zostaną tegoroczne spotkania w ramach warsztatów, znalazły się m.in.: zarządzanie kolorem, kino w domu, tworzenie kolaży i fotomontaży, profesjonalny wydruk fotografii, odpowiedni dobór monitora oraz podstawowe zasady realizacji reportażu wideo.

Dodatkowo w programie targów przewidziano kilkadziesiąt seminariów, w tym pokazy możliwości aplikacji graficznych (Photoshop i Corel Paint Shop Pro), prezentacje tabletów graficznych, pokazy technologii redukcji drgań w aparatach cyfrowych oraz konferencje poświęcone standardom profesjonalnej edycji wideo oraz efektom specjalnym w fotografii reklamowej. Inną atrakcją są warsztaty filmowo-telewizyjne, w trakcie których będzie można nauczyć się trudnej pracy dziennikarza telewizyjnego.

Niestety, w porównaniu z poprzednią edycją targów nieco podrożały bilety wstępu. Koszt nabycia jednodniowego biletu to 14 zł, a bilet z kuponem dołączonym do Gazety Wyborczej kosztuje 7 zł. Za bilet wielokrotnego wstępu należy tak jak przed rokiem 25 zł.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Łodzi i Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Więcej informacji: Międzynarodowe Targi Łódzkie