Jubler - wszechstronny edytor napisów do filmów

Dzięki aplikacji Jubler można poradzić sobie z najczęstszymi problemami z napisami do filmów - błędami ortograficznymi, asynchronizacją z filmem lub nieprawidłowym tłumaczeniem.

Narzędzie umożliwia edycję tekstowych napisów do filmów. Szeroki wybór funkcji pozwala na korektę pisowni oraz pozycjonowanie tekstu na ekranie. W dostępnych opcjach można zmienić takie cechy czcionki jak jej rozmiar, typ czy kolor, a za pomocą łatwego w obsłudze graficznego interfejsu możliwe jest śledzenie wyświetlania podpisów z dokładnością co do jednej klatki.

Główną zaletą programu jest możliwość łatwego definiowania momentu wyświetlenia danego zdania. Problemu nie sprawia również utworzenie nowego tekstu w zaznaczonym obszarze filmu. Dzięki współpracy z MPlayerem wszelkie zmiany są wprowadzane do odtwarzanego pliku w czasie rzeczywistym.

Jubler wspierany jest przez niektóre tłumacze komputerowe, co pozwala na szybką zmianę języka napisów. Obsługuje większość najpopularniejszych formatów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dokumentacjach programu.

Do poprawnej pracy aplikacji wymagane są programy Java Runtime Environment 5.0 lub nowszy, MPlayer oraz Aspel.

Pobierz plik dla systemu: Windows, Mac OS X, Linux

Jubler.org