Jump Fest 2005: Zapowiedzi Square Enix i Mistwalkera

Na dorocznej imprezie Jump Fest, zapowiedziane zostały nowe tytuły ekipy #Square Enix#. Pokazano także trailery dwóch gier #Mistwalkera#, które ukażą się na konsolę Xbox 360.

Jump Fest jest imprezą dla miłośników mangi, ale pojawiają się na niej także producenci gier związanych z tym gatunkiem.

Najgorętszą sensacją była zapowiedź gry na PS2 pt. Dragon Quest: Shonen Yangus to Fushigi no Dungeon, nawiązującej do wątków z Dragon Quest VIII. Oprócz tego Square Enix zapowiedziało czwartą grę z serii Seiken Densetsu. Poprzedni tytuł z tego cyklu ukazał się dziesięć lat temu.

Kolejne dwa tytuły należą do serii Valkyrie Profile. Pierwszy z nich to Valkyrie Profile: Silmeria na konsolę PS2, drugi zaś to Valkyrie Profile: Lenneth przygotowywany na PSP.

Na Jump Fest zaprezentował się także Microsoft, który pokazał trailery dwóch gier produkowanych przez Mistwalkera, studio byłego prjektanta Square Enix, Hironobu Sakaguchi. Pierwsza z nich to Lost Odyssey, opowiadająca o losach tysiącletniego bohatera, Kaima Aragonera. Drugi tytuł to Blue Dragon, do którego postaci stworzył Akira Toriyama, twórca serii Dragon Ball.


Zobacz również