Junkware Removal Tool - nowe wydanie aplikacji do usuwania niechcianych dodatków

Junkware Removal Tool to popularne narzędzie, pozwalające pozbyć się niechcianych dodatków do systemu oraz przeglądarek. Nowe wydanie to obsługa kolejnych elektronicznych śmieci.

Program specjalizuje się w usuwaniu takich elementów jak dodatkowe paski narzędzi przeglądarek, wyszukiwarki w przeglądarce, a także strony startowe, których nie da się zmienić w standardowy sposób. Tego typy modyfikacje wywoływane są często przez szkodniki typu spyware i malware, więc ich szybciej się ich pozbędziemy, tym lepiej. Junkware Removal Tool potrafi pozbyć się takich jak Ask Toolbar, Browsersafeguard, Delta, Globaearch, JollyWallet, PC Optimizer Pro, Qvo6, Web Assistant czy XTab. Pełna lista obsługiwanych liczy sobie kilkadziesiąt pozycji.

Junkware Removal Tool w działaniu (foto własne)

Junkware Removal Tool w działaniu (foto własne)

Choć narzędzie to nie wygląda atrakcyjnie pod względem wizualnym, nie sposób nie docenić pozytywnych efektów jego działania. Jest ono cały czas rozwijane, a w ciągu jednego dnia potrafią wyjść nawet dwie aktualizacje - każda poprawia efektywność usuwania szkodników oraz dodaje obsługę nowych. Junkware Removal Tool posiada system automatycznego pobierania nowych wersji, więc wystarczy raz ściągnąć program, a resztą zajmie się on sam. Plik instalacyjny można pobrać z tej strony. Program dostępny jest za darmo w pełnej wersji.