Junkware Removal Tool - pozbądź się niepotrzebnych dodatków

Wiele aplikacji i gier proponuje podczas instalacji dodanie dodatkowego paska narzędzi do przeglądarki lub dołączenie nowej wyszukiwarki. Zwykle odznacza się te elementy, jednak zdarzyć się może, że użytkownik nie zrobi tego i ma przykrą niespodziankę.

Junkware Removal Tool to narzędzie, za pomocą którego można usunąć tego typu dodatki, a także potencjalnie niechciane programy (PuP). One również mogą być dodatkami do darmowych publikacji i nie zawsze ich obecność przyda się użytkownikowi komputera. Junkware Removal Tool wykrywa automatycznie i usuwa między innymi: pasek Ask, Blekko, wyszukiwarki Delta, Globasearch oraz Qvo6, a także MyWebSearch, IncrediBar, Web Assistant czy Zugo. Wielu z nich nie da się wyrzucić za pomocą odinstalowania z poziomu przeglądarki czy programów do czyszczenia systemu, dodatkowo są one klasyfikowane przez antywirusy jako oprogramowanie szkodliwe.

Junkware Removal Tool - pozbądź się niepotrzebnych dodatków

Junkware Removal Tool jest cały czas rozwijany, a najnowsze wydanie przynosi wykrywanie kolejnych zbędnych dodatków oraz usprawnienia mechanizmów działania. Ma numer 6.2.0 i można pobrać je tutaj. Polecam każdemu, kto ma zbędne elementy w przeglądarce i nie wie, jak je usunąć, bądź też standardowe metody deinstalacji nie działają.