Jurassic Park: The Game - zapowiedź

Telltale Games poważnie podchodzi do swojej drugiej, podzielonej na kilka epizodów, gry o dinozaurach. W naszej zapowiedzi przeczytasz w jaki sposób Jurassic Park oddala się od przyjętego wcześniej przez tę firmę sposobu opowiadania historii oraz mechaniki gry typowej dla klasycznych przygodówek.

O czym mówimy: Jurassic Park: The Game stanowi iście wybuchową mieszankę zadań o charakterze łamigłówek oraz takich wymagających refleksu (tak zwanych quick-time events).

Gdzie widzieliśmy: Telltale Games zorganizowało pokaz prasowy w klubie Temple Nightclub w San Francisco. Prócz prezentacji i możliwości zagrania w Jurassic Park, firma ogłosiła również rozpoczęcie prac nad dwoma nowymi tytułami. Mowa tu o The Walking Dead oraz Fables z DC Comics.

Co wiedziałem: Będąc pod ogromnym wrażeniem, jakie wywarł na mnie Powrót do przyszłości (Back to the Future), miałem bardzo wysokie oczekiwania względem Parku Jurajskiego. Ponieważ jednak wstrzymałem się przed przeczytaniem opinii i wrażeń dostępnych już w prasie, to mogłem jedynie być pewnym faktu, że styl wizualny ulegnie dość sporej zmianie.

Co powinniście wiedzieć:

- Jurassic Park to odejście od wyznaczonego przez Telltale kierunku. Najbardziej widoczną zmianą jest styl graficzny. Podczas gdy Powrót do przyszłości został stworzony w komiksowym stylu, podobnym do Sam i Max oraz Monkey Island, to Jurassic Park cechuje się bardziej realistycznym wyglądem. Zmiana ta wnosi bardziej poważny ton do prezentowanej historii, w której pracownicy parku muszą współpracować z armią najeżdżającą wyspę. Wszystko to po to, by wspólnie uciec z obszaru opanowanego przez dinozaury. Chociaż nie jest to poziom realizmu dorównujący sztandarowym przygodówkom (jak L.A. Noire czy Heavy Rain), to całość robi raczej pozytywne wrażenie. Warto podkreślić, że zespół projektowy wykonał doskonałą pracę nad dinozaurami, prawdziwymi gwiazdami tego tytułu.