Jurgi nie żyje

Artur "Jurgi" Jurgawka zmarł w nocy z 30 na 31 lipca po długiej walce z ciężką chorobą. Żył zaledwie trzydzieści pięć lat, był poetą, blogerem i ciekawą postacią polskiego Internetu.

fot. wyśmiewisko różności

fot. wyśmiewisko różności

Artur Jurgawka, w Sieci znany jako "Jurgi", mieszkał w Turku i przez wiele lat współpracował z tamtejszym środowiskiem literackim. Do poezji zachęcał młodzież (m.in. podczas warsztatów w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku), był redaktorem tygodnika "Obserwator", w którym przez kilka miesięcy pełnił również obowiązki redaktora naczelnego.

Dla nas bardziej znana jest jego działalność w Internecie. Jurgi prowadził bloga "Wyśmiewisko różności", w którym publikował przeważnie złote myśli i zabawne komentarze związane z kulturą lub bieżącymi wydarzeniami. Pisał również artykuły dla portalu KopalniaWiedzy.pl, a w międzyczasie aktywnie udzielał się w blogosferze i chętnie umieszczał swoje wypowiedzi na forach dyskusyjnych. Był związany z polską sceną Atari XL/XE.

Przyjaciele zapamiętali Jurgiego jako osobę niezwykle wrażliwą, inteligentną i życzliwą dla drugich. Pogrzeb poety odbył się w środę na cmentarzu komunalnym w Turku.