Jutro 9 urodziny Gadu-Gadu. Jakie osiągnięcia?

15 sierpnia 2000 roku rozpoczęła się działalność Gadu-Gadu, firmy oferującej jeden z pierwszych komunikatorów internetowych w Polsce. Obecnie Gadu-Gadu należy do czołówki najbardziej rozpoznawalnych marek wśród internautów. Z okazji swojego 9-lecia firma postanowiła pochwalić się swoimi osiągnięciami.

"Wbrew powszechnym opiniom, GG nie było pierwszym komunikatorem w Polsce, musiało już sprostać obecnej konkurencji zagranicznych aplikacji. Dzięki prostej instalacji, obsłudze, polskiemu menu oraz małej objętości pliku - Gadu-Gadu szturmem zaczęło zdobywać serca polskich internautów, będąc do dzisiaj liderem, co więcej doczekując się naśladowników nawet w... Japonii" - powiedział Piotr Pokrzywa z Zarządu GG Network, który współtworzy GG od samego początku. Warto przypomnieć, ze w pierwszym dniu startu komunikatora zarejestrowało się ponad 10 tys. osób. Po roku liczba ta przekroczyła już 250 tys. użytkowników.

Nowe Gadu-Gadu [build 9215] do pobrania

Gadu-Gadu poinformowało, że już ponad 8 mln numerów GG użytkowników aktywnie komunikuje się przez Gadu-Gadu, a ponad 10 mln numerów loguje się w ciągu miesiąca, ponad 5 mln dziennie i ponad 3,5-4mln użytkowników komunikuje się codziennie z innymi. Łącznie wszyscy użytkownicy GG utrzymują ponad 350 mln relacji. Przez serwery GG codziennie przechodzi kilkaset milionów wiadomości.

Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu

Warto dodać, że Gadu-Gadu to nie tylko najpopularniejszy program do komunikacji w Sieci, ale również aplikacja, która pozwala rozmawiać ze sobą za pomocą telefonu komórkowego. W artykule Gadu-Gadu w komórce, czyli przegląd komunikatorów mobilnych Palringo, Nimbuzz, GoChat, MobiDesk i innych możecie zobaczyć nasz test porównawczy różnych klientów Mobilnego Gadu-Gadu. Według GG z mobilnej wersji komunikatora skorzystało już ponad milion osób. której skorzystało dotychczas już 1 mln osób.

Kto za tym wszystkim stoi?

Na sukces Gadu-Gadu codziennie pracuje około 250 osób w Warszawie, Wrocławiu i na Ukrainie. W samej tylko Warszawie pracuje 220 osób, tu też znajduje się serce firmy - GG Network S.A. We Wrocławiu działa Centrum Deweloperskie Gadu-Gadu oraz znajduje się siedziba firmy LIVECHATSoftware, która należy do Grupy Gadu-Gadu.

Polskie doświadczenia GG są wykorzystywane za granicą - mieszkańcy Ukrainy mogą już korzystać z podobnych rozwiązań - wprowadza je na Wschodzie ukraiński oddział Gadu-Gadu. W nie dalekiej przyszłości planowane jest otwarcie oddziałów w Rumuni i Bułgarii.

Skala Gadu-Gadu i potencjał jej rozwoju został dostrzeżony przez globalny koncern Naspers, który jest obecnie właścicielem spółki. Naspers to południowo-afrykański koncern medialny, który jest też współwłaścicielem m.in. takich portali jak Bankier.pl czy Allegro.pl.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: