Jutro nie zapłacisz za wysyłkę podczas zakupów online

Akcja została zaplanowana tak, że żaden sklep biorący w niej udział nie podbije wcześniej ceny, aby zwróciła mu się wysyłka.

Fot.: John Schnobrich/Unsplash

Dzień Darmowej Dostawy - czy mówi Ci to coś? Być może, ponieważ jest organizowany już po raz trzynasty. Celem akcji jest popularyzacja zakupów w sieci i umożliwienie klientom tańszego zakupu świątecznych upominków. Biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną, dzięki niemu mniej odczujemy skutki inflacji. Jak to działa?

Jutro nie zapłacisz za wysyłkę podczas zakupów online

Fot.: https://www.dziendarmowejdostawy.pl/

Zacznę od tego, że udział w akcji zadeklarowało ponad 300 sklepów online. Pełną ich listę znajdziesz na tej stronie. Robiąc w nich zakupy możesz wybrać dowolną formę dostawy towaru - i nic za to nie zapłacisz! Co najważniejsze, a podane zostało w informacji prasowej:

Właściciele sklepów są zobowiązani do zachowania dotychczasowej ceny produktów, a złamanie tej zasady grozi im automatycznym usunięciem z grona uczestników akcji. Sprzedawcy mają co prawda możliwość ustalenia minimalnej wartości zakupów objętych darmową dostawą, ale wielu z nich bezpłatnie wysyła w tym dniu wszystkie zamówienia bez wyjątku

Krzysztof Bartnik, inicjator akcji Dzień Darmowej Dostawy, komentuje:

Dzień Darmowej Dostawy to wydarzenie, na które każdego roku czekają zarówno klienci, jak i przedstawiciele branży e-commerce. Kupujący mogą dzięki niemu zaoszczędzić, a właściciele sklepów internetowych zwiększyć zyski. Pod tym względem nic się nie zmieniło, ale w tym roku darmowa dostawa ma jeszcze jeden, wyjątkowy atut. Drożyzna wywołana inflacją sprawiła, że wielu klientów rozważa ograniczenie świątecznych zakupów lub kupienie ich tylko w jednym sklepie ze względu na koszty dostawy. Bezpłatna wysyłka towaru pozwoli konsumentom skorzystać z oferty większej liczby sklepów bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Sklepy zyskają tym samym więcej zamówień

W sumie podczas Dnia Darmowej Dostawy dostępne jest ponad 2 mln produktów z ponad 30 różnych kategorii. Darmowa dostawa obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.

Zobacz również:

Źródło: inf. prasowa


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: