Jutrzejsza premiera Androida L, Nexusa 6 oraz Nexusa 9 jest niemal pewna

Android L został zaprezentowany w czerwcu tego roku, ale do tej pory Google nie podało oficjalnej daty premiery. Kolejne źródła przekonują o tym, że nowa wersja tego systemu operacyjnego w stabilnej wersji zostanie zaprezentowana już jutro razem z nowymi urządzeniami z linii Nexus.

O jutrzejszej premierze Androida L informowało już wiele źródeł, a jednym z nich jest Forbes. Wedle informacji zdobytych przez redaktorów tego serwisu Google zaprezentuje nowy system już jutro. Nie odbędzie się to jednak z pompą podczas ogromnej konferencji, a debiut pełnej wersji nowego zielonego robota zostanie ogłoszony w formie notki na blogu.

Razem z nowym Androidem mają zadebiutować też przynajmniej dwa urządzenia z rodziny Nexus. Jednym z nich ma być ogromny phablet produkcji Motoroli o nazwie Nexus 6. Drugim sprzętem jest tablet Nexus 9 o kryptonimie Volantis, którego produkcją zajmie się tajwańska firma HTC.

Zobacz również:

Jutrzejsza premiera Androida L, Nexusa 6 oraz Nexusa 9 jest niemal pewna

Google do tej pory nie potwierdziło tych informacji, tak samo jak nie podało jak docelowo będzie nazywał się Android L. Do tej pory byliśmy przekonani, że następcą Androida KitKat będzie Android Lion (od batonika Nestle) lub Android Lollipop (lizak). Ostatnio pojawiły się też plotki, że będzie to Android Licorice (lukrecja).

Jeśli informatorzy Forbesa się nie mylą, to wszystkiego dowiemy się już jutro. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ Google zapewne może chcieć wyprzedzić konkurenta z Cupertino. Na czwartek 16 października swoją konferencję zaplanowało Apple, które najprawdopodobniej zaprezentuje światu podczas tego wydarzenia kolejną generację tabletu iPad Air.

źródło: forbes.com