Już 18 milionów sztuk Xboxów 360 na świecie

Podczas wywiadu z serwisem Eurogames, wysłannik Microsoftu na GDC potwierdził wyniki sprzedaży flagowej konsoli firmy. Odniósł się także do wprowadzenia czytników Blu-Ray i sukcesu konsoli Nintendo Wii.

Już 18 milionów sztuk Xboxów 360 na świecie

John Schappert, będący przedstawicielem Microsoftu na tegorocznym Game Developers Conference, udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Eurogamer.net.

Przede wszystkim, potwierdził on sprzedaż Xboxa 360 na świecie. Wynosi ona aktualnie 18 milionów sztuk licząc od rozpoczęcia produkcji. Przyznał przy tym, że nie we wszystkich regionach sprzedaż konsoli szła tak dobrze jak zaplanował Microsoft, między innymi w krajach południowej części Europy.

Schappert niestety nie chciał szerzej odnieść się do wojny pomiędzy HD-DVD a Blu-Ray. Przyznał tylko, że wygląda na to, iż pierwszy z systemów nie ma już dużych szans na wybicie się. Nie chciał jednak skomentować czy Microsoft rozważy możliwość przejścia na należący do konkurencji Blu-Ray.

Microsoft, według Schapperta, nie widzi też zagrożenia związanego z ekspansją Nintendo Wii. Tylko w tym roku sprzedano 20 milionów egzemplarzy tej konsoli. Schappert w ramach komentarza do tego stwierdził - "jestem pełen podziwu dla Nintendo. Zrobili wspaniałą maszynę". Dodał także, że Wii i Xbox 360 znacząco się różnią i są przeznaczone dla zupełnie różnych graczy, dlatego też nie można porównywać tych konsol.