Już dzisiaj nadchodzi Dzień Smoka! Premiera nowej książki ze świata World of Warcraft

Od Dnia Smoka wiele osób rozpoczęło swoją przygodę z literaturą związaną z uniwersum Warcrafta. Ta kultowa pozycja już dziś debiutuje na rynku nakładem wydawnictwa Insignis.

World of Warcraft: Dzień Smoka (fot. Insignis)

Już dzisiaj na rynku nakładem wydawnictwa Insignis debiutuje nowa książka z serii Blizzard Legends - Dzień Smoka. Jest to tytuł, od którego wiele osób rozpoczęło przygodę z literaturą dotyczącą uniwersum World of Warcraft. Książka autorstwa Richarda A. Knaaka doczekała się nowego tłumaczenia. Dzień Smoka można zamawiać w promocyjnej cenie.

Dzień Smoka - o czym opowiada książka?

W Dniu Smoka poznamy starsze dzieje uniwersum World of Warcraft i dowiemy się więcej na temat jednego z najważniejszych wydarzeń Drugiej Wojny, czyli misji, która miała na celu uwolnienie Smoczej Królowej Alextrazy. Została ona zniewolona za sprawą pradawnego artefaktu jednej z najpotężniejszych istot na Azeroth. Tylko ona dzieli Hordę od porażki z Przymierzem Lordaeronu.

Zobacz również:

  • World of Warcraft: Sylwana, czyli wojna, mrok i nieumarli. Królowa Banshee powraca!
  • 365 dni: Ten dzień - premiera, zwiastun i wszystko, co wiemy
dzien_smoka

Dzień Smoka (fot. Insignis)

W oficjalnym opisie możemy przeczytać:

W wyniku niepokojących napięć między najwyżej postawionymi czarodziejami świata, buntowniczy mag Rhonin wyprawia się w niebezpieczną podróż na opanowane przez orków ziemie Khaz Modan. Podczas swojej ekspedycji Rhonin odkryje zatrważający spisek, mroczniejszy niż wszystko, z czym do tej pory się zetknął. Jeśli w świecie Azeroth ma nastać kolejny świt, Rhonin będzie musiał zawrzeć niebezpieczny sojusz z pradawnymi istotami powietrza i ognia.

Zobacz także: Castlevania: Nocturne - fabuła, data premiery, obsada. Co wiemy o serialu?