Już jutro odbędzie się kolejny Nintendo Direct

W czwartek, 20 lutego, odbędzie się 25-minutowa prezentacja najnowszego tytułu na wyłączność Nintendo Switch - Animal Crossing: New Horizons.

Nintendo ogłosiło właśnie, że już jutro odbędzie się najnowszy Direct, w całości poświęcony grze Animal Crossing: New Horizons. Prezentacja tytułu odbędzie się w formie streamu na żywo, który będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale japońskiego producenta w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 15.00 czasu polskiego. Prawdopodobnie będzie to ostatnia, tak duża dawka wiadomości przed zbliżającą się premierą produkcji.

Nintendo, pomimo problemów spowodowanych epidemią koronawirusa, postanowiło nie przekładać daty debiutu swojego ekskluzywnego tytułu. Piąta odsłona hitowej serii - Animal Crossing, ukaże się w drugiej połowie marca, a dzięki Directowi, już jutro będziemy mogli bliżej zapoznać się ze szczegółami gry. To dobra wiadomość dla fanów produkcji, tym bardziej, że piąta część serii wprowadza wiele zmian względem poprzedników.

Zobacz również:

  • Nintendo Switch Lite w rewelacyjnej cenie na Amazon.pl
  • Dying Light na Nintendo Switch z datą premiery. Zobacz zwiastun

W grach Animal Crossing z reguły wcielamy się w mieszkańca miasteczka, zamieszkiwanego przez antropomorficzne zwierzęta. Swoją popularność produkcje zawdzięczają, przede wszystkim, kolorowej, wesołej stylistyce i lekkiej narracji. W najnowszej odsłonie, trafiamy na niezabudowaną wyspę w celu jej zagospodarowania. Pierwszy raz będziemy mogli zbudować swoje miasto od podstaw oraz urządzić je wedle własnego uznania, z sadzeniem roślin i dekoracjami włącznie. Kolejną nowością jest możliwość interakcji z otoczeniem również zaproszonych na naszą wyspę znajomych, co do tej pory było niemożliwe.

Niepokój wśród fanów wzbudzają zapowiedzi Nintendo, na temat ograniczenia ilości wysp. Do jednej konsoli będzie można przypisać tylko jedną wyspę, więc nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja, w której z pojedynczej konsoli korzystają dwie, lub więcej osób. Miejmy nadzieję, że wszelkie wątpliwości dotyczące gry zostaną rozwiane już jutro.

Animal Crossing: New Horizons ukaże się 20 marca 2020 roku. Tytuł ten jest produkcją ekskluzywną konsol Nintendo Switch.

źródło: gamesradar.com