Już jutro poznamy datę premiery iPhone 12, debiut rynkowy za miesiąc

Już jutro - 8.09 Apple zamierza opublikować nowe informacje prasowe. Jedna z nich ma dotyczyć daty premiery iPhone 12.

Apple zamierza w końcu ogłosić oficjalną datę premiery iPhone 12. Informacje tą przekazał Mark Gurman za pośrednictwem posta na Twitterze wczoraj w godzinach wieczornych.

Apple iPhone XS Max

Apple iPhone XS Max

Oprócz premiery iPhone 12, Apple ma zdradzić szczegóły wydania aktualizacji do iOS 14 oraz watchOS 7, a także zaprezentować nowy zegarek Apple Watch Series 6.

Wcześniej o wydaniu informacji prasowych poinformował Jon Prosser. Według jego źródeł Apple upubliczni je we wtorek 8 września 2020 roku o 9:00 czasu EST (15:00 czasu lokalnego w Polsce).

Gurman obala teorię, która zakładała, że iPhone 12 może zostać wprowadzony jeszcze w tym tygodniu. Według niego dużo bardziej prawdopodobne jest przekazanie daty premiery iPhone 12 i nowego sprzętu. Całość ma odbyć się w formie wideokonferencji transmitowanej na żywo w sieci.

Najczęściej Apple ogłasza daty wydarzeń na około dwa tygodnie wcześniej. Jeżeli tym razem stanie się podobnie to możemy oczekiwać premiery w okolicach 22 września. W zeszłym roku iPhone 11 został zaprezentowany 20 września 2020 roku.

Całe wydarzenie odbędzie się tylko i wyłącznie wirtualnie. Apple testowało już taki typ eventu przy okazji WWDC 2020 w czerwcu tego roku.

Sama prezentacja iPhone 12 nie oznacza, że urządzenie trafi do sprzedaży od razu po wydarzeniu. Wiemy już, że smartfon pojawi się na półkach sklepowych najwcześniej w październiku 2020 roku. Oprócz nowych smartfonów powinniśmy zobaczyć dwa modele iPad'a, nowego Apple TV, mniejszy model HomePod, AirTags oraz słuchawki douszne.

Wszystkie informacje o iPhone 12 znajdziesz w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: 9to5mac.com