Już milion Chińczyków gra w World of Warcraft

World of Warcraft to prawdziwy fenomen. Mimo, iż tytuł jest obecny na rynku już od trzech lat, to jego popularność wciąż rośnie. Tym razem wieści o pobiciu kolejnego rekordu doszły do nas z dalekich Chin.

Miesiące mijają, a World of Warcraft staje się coraz bardziej popularny. Jak się okazuje zalety gry docenili także mieszkańcy kraju położonego za Wielkim Murem.

W piątek Blizzard Entertainment ogłosił, że w Chinach w World of Warcraft gra już ponad milion osób. Jest to najwyższa liczba od czasu premiery WoW'a w tym kraju, czyli od 2005 roku. Trzeba przyznać, że to duży wyczyn twórców gry. Rzadko kiedy bowiem udaje się utrzymać popularność jednego tytułu przez tak długi okres czasu.

Przypomnijmy, że World of Warcraft ukazał się najpierw pod koniec 2004 roku w Stanach Zjednoczonych. Później przyszedł czas między innymi na Europę i Chiny. Na początku gra zawierała sporo błędów i niedoróbek. Autorzy szybko jednak poradzili sobie z tym problemem wydając serię patchy. WoW szybko zjednał sobie serca fanów, którzy już od ponad roku mogą rozkoszować się dodatkiem The Burning Crusade. Obecnie trwają zaawansowane prace nad drugim dodatkiem, czyli Wrath of the Lich King.