Już nie tylko na papierze

Piękne, nagie kobiety - to temat interesujący z pewnością większą cześć męskiej populacji. Jak do tej pory, dla dużej części ''adoratorów'' głównym źródłem wiedzy o powabach przedstawicielek płci ''piękniejszej'' były różnego typu czasopisma ''dla dorosłych'' (zwane popularnie ''świerszczykami''), o różnej, częstokroć dość obscenicznej zawartości. Te najbardziej znane, stanowiące obecnie klasykę magazynów dla mężczyzn, takie jak Playboy - prezentują wysoki poziom artystyczny, propagują bezpieczny seks. Jednak co z resztą, częstokroć mniej znanych tytułów...?


Piękne, nagie kobiety - to temat interesujący z pewnością większą cześć męskiej populacji. Jak do tej pory, dla dużej części 'adoratorów' głównym źródłem wiedzy o powabach przedstawicielek płci 'piękniejszej' były różnego typu czasopisma 'dla dorosłych' (zwane popularnie 'świerszczykami'), o różnej, częstokroć dość obscenicznej zawartości. Te najbardziej znane, stanowiące obecnie klasykę magazynów dla mężczyzn, takie jak Playboy - prezentują wysoki poziom artystyczny, propagują bezpieczny seks. Jednak co z resztą, częstokroć mniej znanych tytułów...?

Popularyzacja magnetowidów i opanowanie przez nie większości domostw na świecie spowodowało pewne zmiany w dostępie do erotyki. Magnetowid uprościł wielu osobom dostęp do materiałów pornograficznych. Wystarczyło pójść do odpowiedniego sklepu, zobaczyć, co mają na półkach, dokonać wyboru i cieszyć się w zaciszu domowym ruchomym obrazem wideo. Magnetowid spowodował także obniżenie jakości dostępnej na rynku erotyki. Wideo nie wymaga bowiem artystycznych zdjęć, oprawy, pozowania, pięknych krajobrazów. Najważniejsze to od razu wyłożyć "kawę na ławę" i jak najdłużej kontynuować główny temat w dowolnych konfiguracjach męsko-damskich.

Ostatnie latach to czas CD-ROM-ów wypełnionych po brzegi różnego typu obrazkami, komiksami, filmami wideo i interaktywnymi historyjkami. Takie produkty można najczęściej nabyć na giełdach komputerowych, niekoniecznie tylko spod lady.

Jednakże dzisiaj - w dobie Internetu oraz globalnych sieci - owe erotyczne czasopisma, jak większość firm zajmujących się zupełnie odmiennymi sprawami, dostrzegły nowe możliwości promocji i reklamy. "Świerszczyki" bardzo szybko rozpoczęły rozwijanie własnych serwerów WWW. Postaram się zamieścić opisy najbardziej znanych i najciekawszych z nich.

Oprócz dobrze znanych czasopism, w Internecie istnieją także strony WWW i mniej znanych magazynów. Na uwagę zasługuje pisemko o wdzięcznej nazwie GENESIS (początek, powstanie) dostępne pod adresemhttp://www.genesismagazine.com . Strona może nie imponuje taką jakością wykonania, jak np. Playboy, ale rekompensuje to dość pokaźny zbiór obrazków dobrej jakości.

Playboy

http://www.playboy.com

Jak można było oczekiwać po takim piśmie - serwis prezentuje "pełny profesjonalizm". Już na pierwszej stronie widać ładnie zaprojektowane menu, które poprowadzi po bezkresnych przestrzeniach playboyowego serwera. Dzięki niemu można dowiedzieć się, kto został miss miesiąca (nie tylko obecnego, ale także np. z września 1995 r.), obejrzeć kilka zdjęć tego "króliczka", przeczytać jej dość obszerny życiorys oraz wywiad. Podobnie jak w edycji papierowej, także na stronie WWW, oprócz pięknych pań, Playboy propaguje bezpieczny seks. Na prawie każdej stronie są reklamy i odnośniki. Ciekawostką oferowaną przez Playboya może być "hot-line" - gdzie za skromną sumkę (3 USD/min) możemy porozmawiać z "króliczkami". Ponadto istnieje możliwość zakupienia kaset wideo oraz dysków CD-ROM (za ok. 4 USD) ze zdjęciami takich gwiazd, jak Pamela Lee Anderson czy Jenny McCarthy. Na WWW Playboya znajdziemy także cyfrowe wydanie najnowszego magazynu, łącznie z dość obszernym archiwum tekstów, obejmującym numery nawet z 1982 r. Jak na prawdziwie międzynarodowe pismo przystało, strony opracowane są w kilku językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim - szkoda tylko, że brak tam naszego, rodzimego narzecza. Miejmy jednak nadzieję, iż w najbliższej przyszłości ulegnie to zmianie.

Oceny:

Wykonanie: @@@@@

Zawartość: @@@@@