Już wkrótce pierwsza usługa 5G w Orange Polska

Orange Polska już 1 lipca uruchomi nową usługę 5G dla swoich klientów. Sieć #hello5G będzie dostępna między innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach.

Pracę nad modernizacją sieci, która pozwoli na uruchomienie

#hello5G dobiegają końca. Już 1 lipca Orange Polska rozpocznie pierwszy etap wprowadzania usług 5G dla swoich klientów. Sieć będzie dostępna między innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach i będzie mogło skorzystać z niej blisko 6 mln użytkowników komórek. Jak zaznacza prezes Orange Polska, Jean-François Fallacher:

Orange Polska zawsze oferuje klientom indywidualnym i biznesowym usługi łączności oparte na sieciach najnowszych generacji: światłowodach, 4G, wkrótce również 5G. Pandemia koronawirusa opóźniła proces przydzielenia w Polsce pasm przeznaczonych do budowy 5G w Europie. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się dać użytkownikom możliwość zrobienia pierwszego kroku w odkrywaniu sieci 5G na częstotliwościach, jakie posiadamy. Co szczególnie istotne, wraz z uruchomieniem sieci zaproponujemy klientom smartfony, które będą współdziałać z tą technologią i pozwolą od razu korzystać z nowej sieci. To zaledwie pierwszy krok na naszej drodze do 5G. Aby tam dotrzeć, potrzebujemy częstotliwości. Dlatego mamy nadzieję, że proces przydziału pasma ruszy wkrótce, abyśmy mogli sprawnie i z korzyścią dla polskiej gospodarki zbudować sieć nowej generacji

Usługa

#hello5G będzie uruchomiona za pomocą pasma 2100 MHz, które obecnie wykorzystywane jest przede wszystkim dla potrzeb 4G LTE. W przyszłości ono przy budowaniu kompleksowej sieci 5G, pomagając m.in. poprawić jej zasięg wewnątrz budynków. To pierwszy etap, który będzie się poszerzał i rozwijał, co znajdzie odzwierciedlanie zarówno w zastosowaniach konsumenckich, jak i biznesowych.

Należy również zaznaczyć, że Orange Polska już od dłuższego czasu testuje dostępne na rynku rozwiązania, które mają przygotować sieć komórkową do uruchomienia usługi 5G w pasmach wskazanych do tego na poziomie Unii Europejskiej.

Przy okazji sprawdźcie nasz test routerów z dużym zasięgiem