K-Lite Codec Pack - kodeki, które warto mieć

K-Lite Codec Pack to zestaw kodeków i filtrów, które przydadzą się na każdym komputerze. Odpowiadają za prawidłowe odtwarzanie wszelkich materiałów multimedialnych.

Zestaw ten zawiera między innymi filtry DirectShow, filtry LAV, kodeki VFW/ACM, a także narzędzia jak Codec Tweak Tool czy MediaInfo Lite. Załączono tu także odtwarzacz multimedialny Media Player Classic Home Cinema. Użytkownik nie musi niczego ustawiać ani regulować, zdając się na domyślne ustawienia, jeśli jednak chce, ma dostęp do wszystkich opcji związanych z elementami pakietu. Współpracuje on doskonale z popularnymi odtwarzaczami audio i wideo.

K-Lite Codec Pack - kodeki, które warto mieć

K-Lite Codec Pack

K-Lite Codec Pack dostępny jest w kilku wersjach - Standard, Basic, Full i Mega. W zależności od wersji różna jest ilość elementów zestawu. Warto dodać, że jest on przeznaczony zarówno dla systemów 32-, jak i 64-bit. Wśród narzędzi posiada między innymi Gspot - określające rodzaj kodeka potrzebny do odtworzenia danego pliku wideo, DirectVobSub - komponent odpowiedzialny za wyświetlanie napisów, czy Morgan Multimedia Stream Switcher - pozwalający na przełączenie pomiędzy dwoma wersjami ścieżki dźwiękowej. W nowym wydaniu - oznaczonym numerem 10.7.1 - zaktualizowano MPC-HC do wersji 1.7.6.217, filtry LAV do wersji 0.62-21-g9882f97, Codec Tweak Tool do wersji 5.9.0, MediaInfo Lite do wersji 0.7.70, Icaros do wersji 2.2.6.

Zobacz również:

  • Jak odtworzyć filmy z iPhone'a w Windows 10 - instalacja kodeku HEVC [PORADNIK]

Pakiet ten można pobrać tutaj.