K-PEX - multimedia od Kingstona

Koncern Kingston - ceniony producent pamięci RAM i flash - zdecydował się na eksplorowanie nowych sektorów rynku. Firma wprowadziła właśnie do sprzedaży przenośny odtwarzacz audio i wideo o nazwie K-PEX. Oficjalna premiera urządzenia odbyła się na czercowych targach Computex.

K-PEX - multimedia od Kingstona

Kingston K-PEX

Urządzenie wyposażone jest w dwucalowy, kolorowy wyświetlacz LCD oraz wbudowaną pamięć flash - w zależności od wersji jest to 1 lub 2 GB. Na liście obsługiwanych plików audio znalazły się m.in. MP3, OGG, WMA oraz WAV. Jeśli chodzi o formaty wideo, które odtwarza K-PEX, to jest on tylko jeden - MPX, producent dostarcza jednak narzędzia, za pomocą których użytkownik może skonwertować do tego formatu swoje pliki WMV, ASF, MPEG 1 & 2 oraz AVI. K-PEX potrafi również wyświetlać pliki JPEG oraz TXT.

Użytkownik może rozszerzyć wbudowaną pamięć za pomocą kart miniSD (w zestawie znajduje się dodatkowa karta o pojemności 256 MB). Odtwarzacz ma też wbudowany tuner FM, funkcję dyktafonu oraz złącze USB 2.0. Wbudowana bateria litowo-jonowa wystarcza na 17 godzin odtwarzania muzyki.

Wersję z 1 GB pamięci wyceniono na 129 USD, zaś z dwoma - na 179 USD.

Więcej informacji: Kingston.