K-Pax w R2

3 marca do sklepów na zachodzie Europy trafi wydanie DVD znakomitego filmu "K-Pax" z Kevinem Spacey w roli głównej. Europejscy nabywcy filmu powinni być zadowoleni - wydanie przeznaczone dla R2 będzie znacznie ciekawsze niż amerykańskie. Oczywiście, nie bardziej niż Polacy - w naszym kraju krążek dostępny już od października 2002 r.

K-Pax w R2

K-Pax to opowieść o człowieku, podającym się za kosmitę - mieszkańca odległej planety K-Pax, który pewnego dnia trafia do szpitala psychiatrycznego. Zajmuje się nim dr. Powell (Jeff Bridges), który początkowo uznaje go za symulanta, z czasem jednak dostrzega, iż jego pacjent dysponuje niewiarygodną wiedzą o odległych układach planetarnych... W pewnym momencie Powell zaczyna wierzyć, iż Prot wcale nie zwariował.

Europejskie wydanie filmu wzbogacone zostanie dwoma komentarzami (jednym z komentatorów będzie reżyser, Ian Softley), filmem dokumentalnym o realizacji "K-Paxa", wywiadami z twórcami filmu oraz alternatywnym zakończeniem (ta ostatnia pozycja zapowiada się zdecydowanie najciekawiej).