!K7 Records - koniec z zabezpieczeniami

Niezależna niemiecka wytwórnia fonograficzna !K7 Records zapowiedziała, że na wydawanych przez nią płytach nie będą stosowane żadne mechanizmy, zabezpieczające zawartość płyty przed kopiowaniem. Firma zaprezentowała również nowe logo i hasło - "NO copy protection - respect the music" - które umieszczane będzie na wszystkich wydawanych przez nią płytach.

"Możesz robić z muzyką wszystko, na co masz ochotę. Możesz słuchać jej raz, dwa razy lub tyle razy, ile tylko będziesz miał ochotę. Możesz słuchać sam lub z przyjaciółmi. Możesz dać muzykę w prezencie lub sam zostać nią obdarowanym. (...) Muzyka to kultura. A kultura to życie" - czytamy w 'manifeście' opublikowanym na stronie internetowej wytwórni.

!K7 Records - koniec z zabezpieczeniami

Nowe logo, stosowane przez !K7 Records

Przedstawiciele !K7 Records zapowiedzieli również, że wszystkie wydawane przez nich płyty będą oznaczone logo z hasłem "NO copy protection - respect the music". Ich zdaniem, stosowanie zabezpieczeń, uniemożliwiających konsumentom dowolne dysponowanie legalnie nabytą płytą, fatalnie wpływa na relacje między wytwórnią a jej klientami.

Zobacz również:

  • Omnibus wszedł w życie. To koniec fałszywych promocji?

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: