K8Xtreme – nagrywarka DVD dla mas

Firma Kano Technologies zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego modelu dwuformatowej nagrywarki DVD 8x, z przeznaczeniem zarówno dla posiadaczy komputerów klasy PC, jak i Macintosh.

Jak pokreślają autorzy produktu, jest to pierwsze tego typu urządzenie, które potrafi na nośnikach DVD-R 4x firmy Verbatim zapisywać dane z prędkością 8x. Ośmiokrotna prędkość zapisu jest dostępna dla obydwu formatów (DVD-R oraz DVD+R). Dla nośników wielokrotnego zapisu (DVD-RW i DVD+RW) dopuszczalny jest zapis 4x. K8Xtreme czyta płyty DVD z prędkościa 12x, natomiast zwykłe płyty CD – 40x. Zapis nośników CD-R jest możliwy z prędkością 32x, a płyt CD-RW – 16x.

Urządzenie będzie dostępne w 3 konfiguracjach: wewnętrzny model K2500RI-WHT w cenie 199 USD będzie dostępny jedynie dla użytkowników komputerów PC, zaś 2 zewnętrzne napędy, kosztujące 299 USD, podłączane przez port USB (model K2500RU) lub FireWire (model K2500RF) znajdą zastosowanie zarówno w Macintoshach, jak i komputerach klasy PC. W zależności od modelu, w komplecie będzie dostępny program Roxio DVD Creator 6 (dla PC) lub Roxio Toast Lite (Mac).

Więcej informacji: http://www.kanotechnologies.com


Zobacz również