KDE 3.2.2 - biurko na miarę twoich potrzeb

KDE Project udostępnił najnowszą, stabilną wersję - 3.2.2 - środowiska graficznego najnowszej generacji dla systemów GNU/Linux i uniksowych. KDE przez wielu uważane jest za najbardziej zaawansowane, rozbudowane, a zarazem najbardziej przyjazne użytkownikowi rozwiązanie.

KDE 3.2.2 to nie tylko "okienkowa nakładka" z efektownym biurkiem (w innych systemach zwanym pulpitem), ale potężne środowisko z wbudowanymi osiemnastoma aplikacjami. W pakietach znajdziemy m.in. programy typu PIM, narzędzia systemowe, administracyjne, sieciowe, programy edukacyjne, do multimediów, tworzenia stron WWW, gry, aplety-zabawki umilające czas pracy i wiele, wiele innych. KDE aktualnie dostępne jest w 49 wersjach językowych (nawet w islandzkim, japońskim, litewskim czy serbskim).

KDE 3.2.2 - biurko na miarę twoich potrzeb

KDE

W nowej wersji poprawiono dotychczasowe błędy zebrane przy użyciu modułu KDE bug tracking system (przede wszystkim w aplikacji bazowej oraz bibliotekach), rozbudowano wsparcie dla już istniejących lokalizacji, a także poprawiono integrację z niektórymi aplikacjami, jak chociażby zintegrowany pakiet biurowy KOffice.

Co najważniejsze, dodano zupełnie nowe aplikacje, takie jak chociażby komunikator Kopete, obsługujący m.in. Gadu Gadu i Jabbera, Juk - prawdziwą szafę grającą, narzędzia dla programistów czy programy ułatwiające pracę osobom niepełnosprawnym. O takich szczegółach, jak nowy wygląd, tysiące nowych, ładniejszych ikonek, animowane paski postępu, itp nawet nie warto już wspominać, gdyż KDE od dawna słynęło z wyjątkowego, a zarazem łatwo konfigurowalnego, interfejsu.

Najnowszą wersję KDE 3.2.2. można pobrać z naszego serwisu FTP:

http://www.idg.pl/ftp/linux_332/KDE.3.2.2.html

Ze względu na to, że istnieją wersję przygotowane dla konkretnej dystrybucji, można go również szukać na najnowszych płytkach instalacyjnych Linuksa.

Więcej informacji:

http://www.kde.org