KDE 4.0 Beta 3

Wraz z pojawieniem się trzeciego wydania Beta środowiska graficznego KDE, projekt przeszedł w końcową fazę rozwoju. Premiera wersji finalnej przewidziana jest na 11 grudnia.

Trzecie wydanie Beta to ostatni krok w rozwoju nowej edycji KDE przed premierami RC. 19 października ma zostać ogłoszone oficjalne zakończenie prac nad bazowymi komponentami środowiska. Do tego czasu programiści KDE będą pracować głównie nad zoptymalizowaniem kodu. Trwają również przygotowania do wydania kolejnego KDE Development Platform.

KDE 4.0 Beta 3 zawiera już KOffice Alpha 4. Jest to w rzeczywistości największa zmiana w oprogramowaniu domyślnym i funkcjach środowiska. Większość komponentów, które nie zostały wykluczone z głównych prac developerskich, uzyskała wiele poprawek i pomniejszych usprawnień (nowy profil strony domyślnej przeglądarki Konqueror, wsparcie dla formuł matematycznych w Kstep, itp.). Łatki nie ominęły również największej nowości KDE 4.0 - Plasmy. Aaron Seigo, jeden z programistów projektu tak się wypowiada na temat nowego interfejsu środowiska: "Wspaniale jest widzieć ciągły wzrost społeczeństwa oprogramowania Plasma. Szybkość rozwoju projektu jest niewiarygodna i zbliżamy się do uzyskania wszystkich planowanych funkcji.(...)"

Terminarz prac nad KDE 4.0:

30 października - KDE 4.0 RC1

14 listopada - KDE 4.0 RC2

11 grudnia - premiera KDE 4.0

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu KDE.


Zobacz również