KDE 4.3 - pobierz finalną wersję

Po sześciu miesiącach prac społeczność programistów zajmujących się rozwojem KDE udostępnił kolejną aktualizację tego środowiska graficznego. W KDE 4.3, noszącym kryptonim "Caizen", wprowadzono ok. 2 tys. nowych funkcji, jednocześnie usuwając z niego 10 tys. błędów - informują twórcy.

Do pobrania

KDE 4.3

Udział w opracowaniu nowego wydania KDE miało łącznie ok. 700 osób. Jak informują developerzy, wersja 4.3 oferuje lepszą integrację pulpitu Plasma z menedżerem KWin (Plasma otrzymała też nowy motyw, Air). Na różnych wirtualnych pulpitach można przechowywać odrębne widgety.

Wprowadzono poprawki w menedżerze plików Dolphin, który wyświetla teraz miniaturowe podglądy plików w folderach, ułatwiając identyfikację dokumentów; obsługę geolokalizacji, bibliotekę Policy Kit (umożliwia aplikacjom autoryzowanie działań w oparciu o profile), nowe efekty animacji i nowy zasobnik systemu; obsługę formatu SVG. Nie mogło zabraknąć poprawek w aplikacjach do obsługi multimediów, zarządzania informacją osobistą, użytkach i grach. Ponadto nowe narzędzie Bug Report Tool ułatwi użytkownikom zgłaszanie błędów i problemów ze stabilnością programów.

Więcej informacji o nowościach w KDE 4.3 znaleźć można na stronie kde.org. Środowisko jest na razie dostępne w postaci kodu źródłowego do samodzielnej kompilacji.

Wydanie KDE 4.4.0 zapowiadane jest na styczeń 2010 r.