KEF KIT200

Po wyśmienitym combo 2.1 - KIT100 - BRYTYJSKI KEF wprowadził pełny 6-kanałowy zestaw kina domowego KIT200.

Po wyśmienitym combo 2.1 - KIT100 - BRYTYJSKI KEF wprowadził pełny 6-kanałowy zestaw kina domowego KIT200.

KEF KIT200

Doskonałe brzmienie w stereo. Atrakcyjny wygląd i dobra jakość wykonania. Jakość obrazu na przeciętnym poziomie.

Do redakcyjnych testów trafiło kolejne niezwykle efektownie wyglądające combo znanego brytyjskiego producenta kolumn firmy KEF - KIT200 (KEF Instanat Theatre). Testowany przez nas wcześniej model KIT 100 (KD 9/2005) był zestawem zintegrowanym, zapewniającym symulację dźwięku dookolnego, chociaż wyposażono go zaledwie w 3 kolumny. KIT200 to combo 5.1 składające się z odtwarzacza DVD zintegrowanego z amplitunerem, 5 starannie wykonanych kolumn satelitarnych i subwoofera wyposażonego w 6-kanałowy wzmacniacz. Każda z kolumn satelitarnych to konstrukcja 3-drożna, wyposażona w przetwornik koncentryczny Uni-Q (rozwiązanie typu "dwa głośniki w jednym") i dwa symetrycznie umieszczone wobec niego przetworniki niskotonowe z membranami 7,5 cm. Aluminiowe, obłe obudowy głośników wyposażone są w odłączaną podstawę.

KEF KIT200

Wygodny w obsłudze, z przejrzyście rozplanowanymi klawiszami.

Kolumny mogą reprodukować dźwięk w paśmie od 95 Hz aż do 30 kHz. Są lekkie (2 kg), tak więc oprócz standardowej instalacji na podstawce, można je powiesić na ścianie (mają odpowiednie mocowania). Za reprodukcję basu odpowiada subwoofer, do którego końcówek mocy podłączamy wszystkie kolumny. Kolumna basowa, stylistycznie znakomicie dopasowana do reszty zestawu, wyposażona jest w głośnik niskotonowy z membraną tzw. long-throw o średnicy 25 cm. Ma zamkniętą budowę, lecz z naszych testów wynika, że generowany przez nią bas jest w stanie nagłośnić nawet duże pomieszczenie. Subwoofer łączy się specjalnym kablem z "jednostką centralną" zestawu zawierającą odtwarzacz DVD, dekodery cyfrowe (DD, DTS oraz DPL II) i tuner radiowy z RDS. Na tylnej ściance jej aluminiowej obudowy umieszczono wyjście komponentowe (z progresywnym skanowaniem), Euroscart z RGB oraz kilka wejść i wyjść cyfrowych audio. Konfiguracji zestawu dokonuje się łatwo za pomocą czytelnego menu ekranowego. Opcji nie jest za wiele, ale wystarczająco dużo.

KEF KIT200
W trakcie testów zastrzeżenia wzbudziły takie niedociągnięcia funkcjonalne zestawu, jak możliwość odtwarzania plików MP3 tylko z płyt CD (ale nie z DVD) czy brak na pilocie przycisku pozwalającego na szybką zmianę trybu pracy sekcji audio (przejście np. z trybu stereo w wielokanałowy wymaga wejścia do menu i wybrania odpowiedniej opcji). Pod względem brzmieniowym zestaw najlepiej wypada przy odtwarzaniu muzyki w stereo z płyt CD. Oferuje wówczas potężny, precyzyjny dźwięk, o świetnej przestrzenności i przyjemnej barwie. W odsłuchach wielokanałowych brzmienie nieco traci na dynamice, lecz przestrzenność i spójność dźwięku zostają zachowane. Generowany przez urządzenie obraz nie zachwyca jakością, która jest na przeciętnym poziomie.

Informacje

Typ combo 5.1

Cena 9900 zł

Dystrybutor Audio Center

Funkcje kilka trybów DSP, odtwarzanie MP3, radio z RDS

Złącza Euroscart (z RGB), komponentowe, kompozytowe, S-Video, 3 wejścia i wyjście liniowe audio, wejście i wyjście cyfrowe optyczne audio, 3 wejścia cyfrowe koncentryczne audio

Potencjalni rywale

JBL CSP 1550 7300 zł

Combo 5.1 wyposażone w wyjścia HDMI i skaler rozdzielczości obrazu.

Denon S-301 6495 zł

Combo 2.1 wyposażone w skaler rozdzielczości, złącza HDMI i USB oraz port iPod.