KISS DP-1100 gotowy na DivX HD

Do dystrybucji w Polsce trafia następca popularnego odtwarzacza DVD\DivX KISS DP-1000, model DP-1100. Wprowadzono w nim szereg ulepszeń oferowanych przez nowy procesor. Jedną z nowości jest możliwość odtwarzania filmów zapisanych w standardzie DivX High Resolution.

Odtwarzacz DVD\DivX Kiss DP-1100

Odtwarzacz DVD\DivX Kiss DP-1100

Model KiSS DP-1100 wyposażony jest w chipset, który umożliwia oglądanie filmów w formatach MPEG-2 oraz MPEG-4 na odbiornikach dostosowanych do odbioru telewizji wyższej rozdzielczości (TV High Definition). Urządzenie obsługuje format DivX High Resolution, dzięki czemu materiały wideo odtwarzane są w rozdzielczości zbliżonej do jakości standardu High Definition TV (HD TV). Model DP-1100 jest propozycją zarówno dla amatorów domowego kina, jak i właścicieli cyfrowych albumów fotograficznych. Dzięki nowemu chipsetowi, KiSS DP-1100 obsługuje wyższe rozdzielczości zdjęć wykonanych aparatami cyfrowymi.

Model KiSS DP-1100 wyróżnia się zgrabną obudową, charakterystyczną dla serii Slim Line. Dwa przyciski oraz pilot zapewniają łatwe sterowanie odtwarzaczem. Urządzenie wyposażone jest w funkcję Digital Zoom, która umożliwia powiększenie za pomocą pilota fragmentu oglądanego filmu czy zdjęcia. Menu oraz funkcje obsługiwane są w dwunastu językach. Szybką konfigurację odtwarzacza w języku polskim umożliwia opcja QuickSetup.

KiSS DP-1100 obsługuje formaty DVD, DivX, XviD, NeroDigital, Audio, CD oraz Ogg Vobis. Odczytuje również pliki multimedialne w formatach MPEG, MPEG2, MPEG-4, MP3 oraz JPEG. Do odtwarzacza dołączony jest pakiet oprogramowania Nero Digital. Aplikacja Nero Recode 2 umożliwia m.in. konwersję zawartości płyty DVD-Video o pojemności 4,2 GB do formatu MPEG-4 Nero Digital, a także kopiowanie na tradycyjny nośnik CD-R, CD-RW 700 MB. Nero ShowTime 2 służy do odtwarzania filmów VCD, SVCD, DVD, miniDVD oraz wspiera odtwarzanie dźwięku w systemie Dolby Digital AC3. Natomiast Nero Media Home pozwala w wygodny i łatwy sposób katalogować, zarządzać i udostępniać pliki multimedialne w lokalnej sieci komputerowej.

Dane techniczne:

-pełna obsługa formatów DivX (DivX 3.11, DivX 4, DivX5)

-obsługa XviD

-wsparcie DivX High Resolution

-odtwarzane formaty: DVD, MPEG-4, JPEG, CD, MP3, Ogg Vobis, Super Video CD, Kodak PictureCD, Nero Digital

-obsługiwane nośniki: DVD, CD, DVD-ROM, CD-ROM,,CD-R, CD-RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW

-system telewizyjny PAL i NTSC

-proporcje obrazu 4:3 "Pan and Scan", 4:3 "Letter Box" oraz panoramiczny 16:9

-blokada rodzicielska

-funkcja Digital Zoom

-obsługa napisów w filmach obcojęzycznych

-wyjścia: S-Video, kompozytowe, SCART (z możliwością podłączenia komponent)

-obsługa dźwięku Dolby Digital i MPEG Audio

-wyjście analogowe 5.1

-wyjście S/PDIF

-obsługa analogowego dźwięku stereo

-zdalne sterowanie

-dołączone oprogramowanie: Nero Recode 2, Nero ShowTime 2, Nero Media Home

Odtwarzacz KiSS DP-1100 dostępny będzie w ofercie Veracomp w kwietniu. Sugerowana cena detaliczna brutto wyniesie 990 zł. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją w systemie "door to door".


Zobacz również