KKND - KRUSH, KILL 'N' DESTROY

Kolejna gra dla fanów ''Dune II'', ''Warcraft'' czy ''Red Alert''.

Kolejna gra dla fanów ''Dune II'', ''Warcraft'' czy ''Red Alert''.

Tą wojenno-ekonomiczną strategią, dziejącą się w czasie rzeczywistym przypomina o swym istnieniu legendarna, zapomniana już dziś firma Melbourne House. Jej produkty święciły triumfy w czasach 8-bitowców Spectrum i Atari.

KKND to kolejna gra wymagająca ?szybkiej myszy" i umiejętności taktycznych. Bardzo ładnie zrealizowana, nie ustępuje w niczym takim hitom jak ?Command & Conquer". Ładna, efektowna i szczegółowa grafika SVGA wysokiej rozdzielczości, post-nuklearne, renderowane krajobrazy jak z filmu ?Mad Max II", oddziały głosem sygnalizujące gotowość bojową, urozmaicone misje i wielopoziomowe areny bojów. Do tego opcja ?multiplayer" od 2 do 6 graczy w sieci, 30 misji i digitalizowane wstawki filmowe FMV. Do wyboru dwa światy : Mutanci żyjący na powierzchni i kryjący się pod nią ?Przeżyci". Najciekawsza jest możliwość zawierania sojuszy. W trakcie gry prześladowało mnie wrażenie, że już to wszystko znam... Może doczekamy się nawet kontynuacji.

Program wart kilku chwil uwagi.

KKND

Wytwórnia/Wydawca: Beam Soft, Melbourne House / EA

Dystrybucja w Polsce: IPS C.G.

Wymagania systemowe:

-Minimalne:

procesor 486DX-2/80MHz; pamięć 16 MB RAM; płyta główna VLB lub PCI; karta graficzna SVGA 640x480, 256 kolorów 1MB, zgodna z VESA 1.2, (obsługująca liniowy bufor ramki); napęd CD-ROM 2X (300KB/s); karta dźwiękowa 8 bitów, zgodna z SB; 27 MBwolnego miejsca pamięci na dysku twardym; system operacyjny DOS 6.0 lub Windows 95;

Zalecane:

Pentium 100; SVGA 2MB VESA 2.0; CD-ROM 6X (900KB/s); karta dźwiękowa 16 bitów, stereo, zgodna z SB Pro, GM, WT; mysz; 58 MB (pełna instalacja)

Miejsca do odwiedzenia w Sieci:

1.http://www.ea.com - oficjalny ogromny superserwer koncernu Electronic Arts. Można tu znaleźć wszystko o wszystkich produktach tej wytwórni.

2.ftp://ftp.ea.com - megabajty dem i patchy do ściągnięcia

3.http://www.avault.com/reviews/kknd.asp - opis gry, porady strategiczne, tips & tricks