KLM i Air France zaprzeczają twierdzeniom Apple'a

Apple poinformowało niedawno, że niektóre linie lotnicze umożliwią wkrótce swoim pasażerom podłączenie iPodów do systemów rozrywki w samolotach. Dwaj przewoźnicy - KLM i Air France - zaprzeczyli twierdzeniom firmy Jobsa.

Hugo Baas, rzecznik prasowy KLM poinformował, że jego firma prowadzi "wstępne rozmowy" z Apple'm i zaprzeczył jakoby doszło do porozumienia. Z kolei Air France przedstawiło oświadczenie, które wprost przeczy doniesieniom Apple'a. Czytamy w nim, że "Air France zaprzecza, jakoby na pokładzie samolotów firmy miał zostać wkrótce zainstalowany system umożliwiający podłączenie iPoda. Apple jest partnerem Air France, ale jest zdecydowanie za wcześnie, by mówić o takim projekcie".

Zdaniem rzecznika prasowego Apple'a, Toma Neumayera, doniesienia o włączeniu się KLM i Air France do projektu spowodowane zostały "błędami w komunikacji". "Jesteśmy jednak bardzo podekscytowani faktem, że system integracji iPodów znajdzie się na pokładach maszyn firm Continental, Delta, Emirates i United. W przyszłości dołączą inne linie lotnicze" - dodał.

Umowa zakłada, że dzięki podłączeniu iPodów pasażerowie będą mogli doładować baterie odtwarzaczy czy obejrzeć własne filmy na wyświetlaczach zamontowanych w samolotach. Usługa taka nie będzie jednak dostępna dla wszystkich. United zaoferuje ją tylko w klasach pierwszej i biznesowej na liniach międzynarodowych. Delta umożliwi połączenie tylko w samolotach w granicach USA, których lot trwa dłużej niż 4 godziny. Z kolei Continental udostępni taką usługę wszystkim pasażerom na trasach transatlantyckich.