KRZYCZCIE DO WOLI! DZISIAJ OBCHODZIMY DZIEŃ CAPS LOCKA

DZISIAJ KAŻDY INTERNAUTA MOŻE "WYKRZYCZEĆ" CO TYLKO CHCE BEZ OBAWY O NARUSZENIE NETYKIETY. 22 PAŹDZIERNIKA TO DZIEŃ CAPS LOCKA!

DOPROWADZAJĄ WAS DO SZAŁU OSOBY, KTÓRE DLA PODKREŚLENIA SWOJEGO PEŁNEGO EMOCJI WPISU KORZYSTAJĄ BEZ OPAMIĘTANIA Z PRZYCISKU CAPS LOCK? JEŻELI TAK, NIE POWINNIŚCIE SIĘ NA NIE DZISIAJ ZŁOŚCIĆ, GDYŻ WŁAŚNIE 22 PAŹDZIERNIKA OBCHODZIMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CAPS LOCKA.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

PO RAZ PIERWSZY DZIEŃ CAPS LOCKA ŚWIĘTOWANY BYŁ W 2000 ROKU. ZAPROPONOWAŁ GO AMERYKAŃSKI PROGRAMISTA DEREK ARNOLD, KTÓRY POSTANOWIŁ WYŚMIAĆ W TEN SPOSÓB INTERNAUTÓW NADUŻYWAJĄCYCH WIELKICH LITER W PISANYCH PRZEZ SIEBIE KOMENTARZACH I WYSYŁANYCH E-MAILACH.

"MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CAPS LOCKA JEST W RZECZYWISTOŚCI DOWODEM MAŁEGO UMYSŁU PEWNYCH LUDZI: WIĘKSZA CZĘŚĆ ŚWIATOWEJ POPULACJI PISZE TEKSTY NIE MAJĄC POJĘCIA O BUDOWIE PISMA. DLATEGO ZACHĘCAM DO ŚMIANIA SIĘ Z KAŻDEGO, KTO POWOŁUJE SIĘ NA TEN DZIEŃ JAKO PRETEKST DO NIESTOSOWANIA SIĘ DO LOKALNYCH KONWENCJI TYPOGRAFICZNYCH: ON SAM Z SIEBIE ROBI OSŁA" - TŁUMACZY DEREK ARNOLD.

DZIEŃ TEN STAŁ SIĘ TAK BARDZO POPULARNY WŚRÓD INTERNAUTÓW, ŻE OBECNIE OBCHODZONY JEST TAKŻE 28 CZERWCA.

________________

tAk JuŻ Na PoWaŻnIeJ: sTaRaJcIe sIę nIe NaDuŻyWaĆ cApS loCkA! tAkIeGo WpIsU nIe Da SiĘ cZyTaĆ!