KRename 2.9.4 - łatwa zmiana nazw

Właśnie ukazała się nowa wersja - 2.9.4 - programu KRename, działającego w środowisku KDE 3.0.x, który umożliwia proste, automatyczne zmienianie nazw plików.

KRename to znakomite narzędzie dla wszystkich, którzy lubią porządek w swoich katalogach i jasno określone nazwy plików. Największe zalety programu to: możliwość zmiany jednocześnie wielu różnych plików (np. wszystkich plików w katalogu), a także zachowanie w pliku o zmienionej nazwie zawartych w nim informacji. Dzięki temu nie zmieni się np. data utworzenia pliku, rozdzielczość czy typ obrazu, a nawet zawarte w pliku tagi 'mp3 tag'.

W najnowszej wersji dodano bardzo przydatną opcję "Easy Mode" – przeznaczoną dla mniej doświadczonych użytkowników (pozwala ona na pracę w środowisku graficznym). Teraz nie trzeba już pamiętać wszystkich poleceń, wystarczy zaznaczyć i wpisać odpowiednią opcję w okienkach. Dużym ułatwieniem jest również to, że program KRename zintegrowany jest z menadżerami plików Konqueror i Krusader.

Najnowszą wersję, zarówno w postaci źródeł do kompilacji, jak i pakietów RPM znaleźć można na stronie głównej projektu - http://www.Krename.net


Zobacz również