KS20 - kolejny konkurent iPhone'a od LG

Koreański koncern LG zaprezentował nowy telefon komórkowy, mający być konkurencją dla iPhone'a. Model KS20 przypomina z wyglądu produkt Apple'a (ma podobny, błyszczący front oraz niewiele przycisków), jednak został wyposażony w kilka funkcji, których brak konkurentowi.

Podstawowe atuty telefonu LG to obsługa sieci 3G oraz technologii WCDMA (wideband code division multiple access, umożliwiającej przesyłanie danych z maksymalną prędkością 385 kbps) i HSDPA (high-speed downlink packet access), która umożliwia transfer z prędkością do 3,6 Mbps. To znacznie szybciej niż w obsługiwanym przez iPhone'a standardzie EDGE (enhanced data rates for GSM evolution).

LG KS20

LG KS20

Oczywiście, LG KS20 wyposażony został także w moduł Wi-Fi, fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli, obsługę Bluetooth 2.0 oraz możliwość odtwarzania plików MP3. Urządzenie ma 12,6 mm grubości - jest więc o 1 mm grubsze od iPhone'a - i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile.

Cena telefonu nie została na razie podana. Oficjalna prezentacja urządzenia odbędzie się na targach IFA w Niemczech - do sprzedaży powinno ono trafić pod koniec roku.

LG KS20

LG KS20

Warto wspomnieć, że LG już wcześniej zaprezentował inny telefon, pozycjonowany jako konkurencja dla iPhone'a - to stworzony we współpracy z domem mody Prada model LG-KE850.