KaZaA za kasę

Użytkownicy KaZaA mają możliwość wypróbowania nowej, rozbudowanej wersji programu - KaZaA Plus. Nowością jest to, że za korzystanie z niej trzeba będzie płacić. Producent programu zapowiada jednak, że nie zamierza rezygnować z rozwijania darmowej wersji KaZaA.

KaZaA za kasę

Wykupienie licencji nowej wersji popularnego programu P2P kosztuje 29,95 USD. W zamian użytkownicy otrzymują oprogramowanie wzbogacone o nowe możliwości i dodatkowo pozbawione reklam. Odpłatna wersja programu pozwala m.in. na jednoczesne pobieranie danych z 40 różnych źródeł (co ma znacznie przyspieszyć proces pobierania). Co więcej, program uzupełniono o rozbudowany skaner antywirusowy oraz serwis wsparcia dla użytkowników.

Właściciel KaZaA - firma Sharman Networks - poinformował, że wciąż będzie wspierać bezpłatną wersję programu. Darmowa Kazaa utrzymuje się głównie z reklam, pojawiających się w programie.

KaZaA wciąż pozostaje w centrum zainteresowania instytucji zajmujących się ochroną praw autorskich. Zdaniem firm fonograficznych, za pośrednictwem tego programu wymienia się obecnie najwięcej plików objętych ochroną prawną.

Więcej informacji oraz plik do pobrania:

http://www.kazaa.com