Kabel zasilający za 4 100 zł? Tylko dla znawców tematu i specjalistów!

Firma Furutech wprowadziła do sprzedaży kabel zasilający z najwyższej półki. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii może być stosowany w najdroższych zestawach wideo- i audiofilów.

Przewód zasilający Furutech Powerflux Power Cord kosztuje zaledwie 1 800 dolarów (4 079 zł według kursu z dn. 25.09.2008!). Czy warto go kupić? Odpowiedź powinna być oczywista - jak najbardziej!

Zgodnie z deklaracjami producenta, "entuzjaści wiedzą, że wszystko na drodze sygnału elektrycznego może robić różnicę, a to, co widzimy i słyszymy, to nic innego, jak właśnie efekt pracy prądu elektrycznego". (patrz też: "Denon: 1,5 metra kabla Ethernet za marne... 1100 zł").

Przewód zasilający firmy Furutech

Przewód zasilający firmy Furutech

Dlatego właśnie Furutech wprowadza na rynek najbardziej zaawansowany kabel zasilający na świecie. Zastosowano w nim "68 włókien Alpha OCC owijających pasma mikroprzewodnika oraz specjalnego rodzaju izolację z folii PE." (patrz też: "Audiofile - zamiast markowych kabli za 250 zł użyjcie zwykłego drutu!")

To nie koniec: "przewodniki Alfa OCC to wysokiej jakości przewody obrobione za pomocą procesów kriogenicznego i demagnetyzującego". Warstwę dielektryka otoczono powłoką z PVC zawierającą pył węglowy.

Przy tak niebywale zaawansowanej technologii produkcji powinno nas dziwić tylko jedno - bardzo niska cena przewodu...

Źródło: Furutech


Zobacz również