Kadu 0.7.0 - chcesz Jabbera/XMPP w nowej wersji?

Deweloperzy popularnego komunikatora Kadu postanowili spytać internautów, czego oczekują od następnej wersji programu. Przynajmniej niektóre z sugerowanych zmian mają szansę pojawić się w wydaniu 0.7.0.

Kadu wykorzystuje protokół i serwery Gadu-Gadu, pozwala więc na bezproblemowe komunikowanie się z użytkownikami Gadu-Gadu. Łatwa obsługa i stabilność pracy sprawiły, iż zyskał on dużą rzeszę zwolenników wśród miłośników systemów alternatywnych (Linuksa, FreeBSD itp.).

Jego deweloperzy chcą, by użytkownicy Kadu wyrazili swoje zdanie w kwestii dalszego rozwoju komunikatora. We wstępnych planach zarysowali dwa alternatywne sposoby używania Kadu: w pierwszym (A) Kadu będzie działało po staremu i dopiero wgłębienie się w funkcje programu pozwoli na uruchomienie dodatkowych protokołów.

W drugim (B) obsługiwane protokoły będą domyślnie aktywowane. Pozwoli to na większą elastyczność, ale może odstraszyć mniej zaawansowanych lub przyzwyczajonych do starego interfejsu użytkowników.

Swoją opinię o Kadu 0.7.0 oraz pomysły dotyczące nowej wersji komunikatora można wyrazić w specjalnie przygotowanym wątku forum.

Więcej o komunikatorach, ich wadach i zaletach - patrz artykuł "Najgorsze komunikatory"