Kairo - nieziemska podróż [recenzja]

Kairo to produkcja, która pozwala przenieść nam się do innego świata. Tajemniczego, nieziemskiego i pełnego zagadek do rozwikłania.

Gameplay Kario pozwala sklasyfikować tą pozycję jako grę przygodowo-logiczną. Tajemniczość zaczyna się zaraz po uruchomieniu tego tytułu - nie wiemy kim jest sterowana przez nas postać, ani też gdzie się znajduje. Może to sen, może znajdujemy się na obcej planecie, a może to tylko realistyczne wizje? Tak czy owak, skoro możemy sterować, ruszamy. A gdy już ruszymy, napotkamy dziwne symbole, opuszczone, monumentalne budowle, a także dziwne mechanizmy, których zasady działania należy rozwikłać. Olbrzymim plusem Kario jest przepiękna oprawa wizualna, której towarzyszy sugestywny soundtrack. Słowa nie oddadzą tej niezwykłej podróży, dlatego przygotowałem dla Was gameplay wideo, do którego obejrzenia gorąco zachęcam. Najlepiej w ciemności i ze słuchawkami na uszach.

Zagadki wydają się być czasem skomplikowane, jednak dzięki metodzie prób i błędów każdą da się w końcu rozszyfrować. Pozycja ta przypomina nieco MYST, a zwłaszcza RealMYST, jednak jest całkowicie oryginalnym tworem. Na naszych stronach znajduje się jej wersja demo - można ja pobrać TUTAJ - a jeśli się Wam spodoba, możecie nabyć pełne wydanie na wielu serwisach dla graczy, jak Steam. Polecam gorąco!


Zobacz również