Kajko i Kokosz: Szkoła Latania - kolejne opóźnienie

Firma Play poinformowała o nowej, miejmy nadzieję, że tym razem ostatecznej, dacie premiery przygodowej gry opartej na serii komiksów Janusza Christy.

Początkowo premiera gry "Kajko i Kokosz - Szkoła latania" planowana była na luty tego roku. Następnie z niewyjaśnionych przyczyn wydawca przesunął datę premiery na 14 marca, a teraz dowiadujemy się, że wersja standard trafi do sklepów 4.04.2005r., a Deluxe 7 dni później - 11.04.2005r. Pierwsza z nich będzie kosztować 19,90 zł, a druga 29,90 zł. Edycja Deluxe, poza grą "Kajko i Kokosz" będzie zawierać dodatkowo pełną wersję "Aqua Digger 3D".

Przypomnę, że akcja gry zaczyna się w chwili, gdy dwaj wojowie udają się na polowanie. Pod nieobecność Kajka i Kokosza w grodzie, Mirmiłowo zostaje zaatakowane i niemal zdobyte przez Zbójcerzy. Wiedzą oni doskonale, jakim zagrożeniem dla sukcesu oblężenia może być powrót Kajko i Kokosza, więc przygotowali szereg pułapek, które mają ich zatrzymać z dala od Mirmiłowa.

Podczas rozgrywki kierując Kajko lub Kokoszem, gracz musi pokonać Zbójcerzy, ominąć zastawione na nich pułapki i dotrzeć do okrążonego w grodzie kasztelana Mirmiła. Jednak to dopiero początek... Aby ostatecznie pozbyć się Zbójcerzy, trzeba oczyścić okolice grodu ze Zbójcerzy i zniszczyć rozłożony wokół Mirmiłowa obóz.

Bohater będzie musiał wydostać się z grodu i znaleźć magiczną Szkołę Latania. Droga do niej jest niebezpieczna - czyhają na niej m.in. mieszkający w górach leśni rozbójnicy oraz liczne magiczne pułapki. Dotarcie do szkoły jednak nie wystarczy - gracze muszą, bowiem pomóc Mirmiłowi zdać egzamin na pilota i uzyskać licencję na kierowanie potężną bronią - latającym pniem.


Zobacz również