"Kajko i Kokosz" - dwie gry trafią na wyłączność Nintendo Switch!

RedDeerGames stworzy we współpracy z Fundacją Kreska im. Janusza Christy dwie gry na podstawie komiksów "Kajko i Kokosz".

Dzisiaj została podpisana umowa pomiędzy RedDeerGames oraz Fundacją Kreska im. Janusza Christy na wydanie dwóch gier osadzonych w uniwersum komiksów "Kajko i Kokosz". Umowa daje prawa na wyłączność do wydania tytułów na konsolę Nintendo Switch.

Nie wiadomo jeszcze jakie dokładnie to mają być gry. Wiemy, że współpraca z Fundacją ma pomóc w jak najwierniejszym oddaniu ducha przygód dzielnych Słowian. Gry mają się pojawić na rynku na przełomie 2021 i 2022 roku.

Paulina Christa prezes Fundacji Kreska im. Janusza Christy, spadkobierczyni i wnuczka Janusza Christy powiedziała:

Jestem pod wrażeniem pierwszych projektów przesłanych przez RedDeerGames jeszcze na etapie negocjacji umowy. Istotny dla nas, jako Fundacji, jest również fakt, że dotrzemy z promocją komiksu ,,Kajko i Kokosz” mojego dziadka do wielbicieli gier na konsoli Nintendo Switch.

"Kajko i Kokosz" trafią na Nintendo Switch

"Kajko i Kokosz" trafią na Nintendo Switch

Michał M. Lisiecki, prezes zarządu RedDeerGames dodaje:

Współpraca z Fundacją Kreska im. Janusza Christy to zaszczyt i wielka przyjemność. Nasza misja jest jasna: stworzyć gry, które pokochają fani komiksu, ale też przedstawić te postaci i uniwersum globalnemu odbiorcy. Wierzymy, że Kajko i Kokosz na to zasługują. Cieszymy się, że Netflix też dostrzega ten potencjał. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym kompetencjom w promowaniu i sprzedaży gier na wielu światowych rynkach uda nam się ten cel z sukcesem zrealizować.

W tej chwili pozostaje nam czekać cierpliwie na więcej informacji dotyczących samej gry i cieszyć się, że kolejna polska gra trafi na światowy rynek.

źródło: Fundacjakreska.pl