Kajko i Kokosz - kultowi bohaterowie wracają! Netflix ogłosił datę premiery serialu

Jeden z najsłynniejszych polskich komiksów już niebawem doczeka się światowej premiery na platformie Netflix.


Netflix już pokazał, że nie boi się inwestować w nieco mniej znane i rozpoznawalne marki. Gdy jednak w zeszłym roku ogłoszono, że na potrzeby platformy powstaje serial animowany na podstawie polskiego komiksu - Kajko i Kokosz, wiele osób przecierało oczy ze zdumienia. Nie dlatego, że kultowe dzieło na to nie zasługiwało, ale że duża międzynarodowa platforma dostrzegła w nim potencjał na sukces również w formie serialu.

Kajko i Kokosz - kto?

Młodsi czytelnicy mogą nie rozpoznawać imion dwóch głównych bohaterów kultowych komiksów autorstwa Janusza Christy. Pierwszy tom ich przygód powstał bowiem w 1972 roku. Komiks opowiada losy dwóch słowiańskich wojowników, tytułowych - Kajko i Kokosza. Na co dzień pomagają oni wodzowi Mirmiłowi w dbaniu o bezpieczeństwo zamieszkiwanej przez nich osady. Podczas przygód wspomnianej dwójki nie brakuje dobrego humoru, licznych potyczek, a nawet elementów fantastycznych. Warto dodać, że bliskim towarzyszem bohaterów jest młody smok - Miluś.

Kajko i kokosz

Komiks "Kajko i Kokosz" niemal z miejsca rozkochał w sobie miliony polaków. Niestety, z czasem nieco o nim zapomniano. Za sprawą serialu Netflixa możliwe będzie przybliżenie przygód tych sympatycznych bohaterów zarówno młodszej, jak i już nieco starszej widowni.

Serial Kajko i Kokosz z datą premiery na Netflix

Za serial odpowiada polskie studio EgoFilm, scenariusz przygotowali Maciej Kur i Rafał Skarżycki na podstawie komiksów Janusza Christy. Warto przy tym podkreślić, że będzie to pierwszy polski serial animowany na platformie Netflix. Kiedy dane nam będzie zobaczyć go na żywo? Jak podali nam dzisiaj włodarze serwisu Kajko i Kokosz powrócą już za miesiąc - 28 lutego.

Zobacz również: Wiedźmin 3: Dziki Gon gorszy od The Last of Us Part II?