Kaleidescape w sądzie

Firma Kaleidescape System, producent systemów domowej rozrywki, została oskarżona przez stowarzyszenie DVD Copy Control Association o naruszanie system CSS, służącego do zabezpieczania danych na płytach DVD.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że Kaleidescape System nie produkuje sprzętu do kopiowania - sztandarowym produktem firmy jest domowy serwer rozrywki o nazwie Kaleidescape, na dysk którego użytkownik może skopiować swoją kolekcję DVD i później odtwarzać ją bez konieczności zmieniania płyt.

Możliwość zgromadzenia całej kolekcji filmów w jednym miejscu to nie jedyna zaleta urządzenia - potrafi ono również jednocześnie odtwarzać kilka filmów jednocześnie, w różnych pomieszczeniach.

Przedstawiciele DVD Copy Control Association złożyli pozew przeciwko Kaleidescape System - zarzucają w nim firmie, że korzysta z systemu CSS niezgodnie z wykupioną licencją (która nie pozwala na kopiowanie płyt). Stowarzyszenie domaga się również natychmiastowego wstrzymania sprzedaży kontrowersyjnego urządzenia.


Zobacz również