Kalibracja baterii w iPhone 11 działa! Jakie korzyści przynosi?

Pierwsi użytkownicy iPhone'a 11 z iOS 14.5 beta przeszli już proces kalibracji baterii. Rezultaty są zadowalające. Sprawdź, jak poprawi się bateria Twojego iPhone'a po aktualizacji.

Najnowszy iOS 14.5, który obecnie pozostaje jeszcze w fazie beta wprowadza istotną nowość dla posiadaczy iPhonów z 2019 roku. Niezwykle popularny iPhone 11 po aktualizacji do najnowszego iOS otrzymuje funkcję ponownej kalibracji baterii.

iPhone 11 (z prawej) i iPhone 11 Pro (z lewej)

iPhone 11 (z prawej) i iPhone 11 Pro (z lewej)

Apple informuje, że proces ten może potrwać nawet kilka tygodni. Dodatkowo producent przewiduje, że nie w każdym egzemplarzu uda się go przeprowadzić. Na szczęście w przypadku błędu Apple za darmo wymieni baterię nawet w modelach, które nie podlegają już gwarancji producenta.

Pierwsi użytkownicy, który zainstalowali wersję beta iOS 14.5 kilka tygodni temu zakończyli już proces kalibracji baterii w swoich iPhoneach 11. Co ważne donoszą oni, że ich smartfony zaczęły pracować na baterii zauważalnie dłużej.

Posiadacze smartfonów Apple iPhone 11 z iOS 14.5 beta informują, że po przeprowadzeniu procesu kalibracji maksymalna pojemność baterii w ustawieniach wzrasta o kilka procent. Niestety zdarzają się również przypadki, w których rzeczywista pojemność baterii maleje, ale są to wyjątki, o których informował sam producent. Urządzenia te otrzymają nową baterię za darmo.

Apple dodało system ponownej kalibracji baterii po zgłoszeniach od użytkowników. Wybrane egzemplarze iPhone'a 11 mają problem z poprawnym wyświetlaniem poziomu naładowania baterii. Telefony bardzo długo pokazują nieprawdziwy poziom naładowania baterii, a po pewnym czasu od razu informują o konieczności podłączenia do ładowarki.

Ponowna kalibracja baterii pozwala w pełni wykorzystać jej możliwości. Przeprowadzenie tego procesu nie spowoduje, że ogniwo działać będzie jak zupełnie nowe, ale korzyści są wymierne.

Opcja ponownej kalibracji baterii w iOS 14.5 dostępna jest tylko i wyłączenie dla użytkowników iPhone'a 11. Proces uruchamia się automatycznie po zainstalowaniu aktualizacji i może potrwać nawet kilka tygodni. Oprogramowanie iOS 14.5 powinno zostać udostępnione w tym tygodniu.

Źródło: ubergizmo.com