Kalibracja monitora - niezbędnik programowy

Nokia Monitor Test 2.0

Kalibracja monitora - niezbędnik programowy

Niezwykle przydatne narzędzie służące do testowania i strojenia najważniejszych parametrów monitora w celu uzyskania najlepszej jakości wyświetlanego obrazu. Dzięki testom zamieszczonym w programie istnieje możliwość dostosowania ustawień m.in. geometrii, konwergencji, rozdzielczości, jasności, kontrastu, ostrości oraz kolorów.

PixPerAn (Pixel Persistence Analyzer) 1.011e

Zobacz również:

  • Panele LCD odchodzą do lamusa? Decyzja Samsunga nas nie dziwi
Kalibracja monitora - niezbędnik programowy

Program do testowania monitorów ciekłokrystalicznych, który potrafi miarodajnie podać czas reakcji matrycy - stanowi więc niezbędnik dla kupującego nowy monitor. W głównym menu aplikacji można wybrać poszczególne testy. Program posiada również możliwość kalibracji kontrastu, jasności i kolorów. Po ekranie przejeżdżają samochodziki - m.in. na podstawie tego mierzony jest czas reakcji matrycy. Warto również uruchomić 'test flag', który sprawdzić wyświetlanie na zmianę jasnych i ciemnych kształtów w szybkim tempie. W rogu ekranu wyświetlany jest aktualny wskaźnik "klatek na sekundę" (fps), liczba utraconych klatek, obciążenie procesora oraz aktualny tryb pracy wyświetlacza.

Tester Monitora 2

Kalibracja monitora - niezbędnik programowy

Jest to program użytkowy do regulacji i testowania monitora. Zawiera plansze testowe do przeprowadzenia wszystkich istotnych regulacji w monitorze, oraz umożliwia dokładną ocenę jego stanu. Program jest prosty w obsłudze. Posiada plik pomocy opisujący, jak przeprowadzić kolejne testy i regulacje.

UDPixel 2.2

Kalibracja monitora - niezbędnik programowy

Bezpłatny program ułatwiający wykrycie a nawet naprawę tzw. martwych pikseli w monitorach LCD, które są efektem wady matrycy lub uszkodzenia monitora. Narzędzie jest szczególnie przydatne tuż po zakupie nowego wyświetlacza, bowiem większość producentów w ciągu kilku tygodni po zakupie oferuje wymianę urządzenia na nowe, jeżeli w tym czasie zostaną wykryte wady. Test polega na wyświeleniu jednobarwnego ekranu (czerwonego, zielonego, niebieskiego, białego, czarnego, żółtego lub innego koloru) aby ułatwić wychwycenie wady. Następnie migający z częstotliwością kilkudziesięciu milisekund kwadrat w niektórych przypadkach może przywrócić matrycę do prawidłowego stanu.

Więcej narzędzi znajdziesz w naszym serwisiehttp://download.idg.pl w sekcji Narzędzia systemowe | Kalibracja monitora.