Kalibracja telewizora dla każdego - tylko w PC World Extra HDTV!

PC World Extra HDTV w sprzedaży! Na płycie: Kalibrator Płaskich Telewizorów do łatwego ustawienia idealnego obrazu i wielokanałowego dźwięku w TV LCD i plazmowych, projektorach oraz kinie domowym. W magazynie m.in.: poradnik zakupowy TV, porady i testy odtwarzaczy Blu-ray, analiza pełnej oferty HDTV z satelity oraz kablówki, a także kompletny test telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray i laptopów 3D.

PC World Extra HDTV

PC World Extra HDTV - okładka

Kalibrator: test nasycenia barw

Kalibrator Płaskich Telewizorów to aplikacja, która jest absolutnym hitem wydania specjalnego PC World Extra HDTV. Program przygotowany jest do uruchamiania bezpośrednio z załączonej w wydaniu płyty DVD. Kalibrator umożliwia łatwe i perfekcyjne zoptymalizowanie obrazu i dźwięku telewizora LCD, telewizora plazmowego, projektora oraz zestawu kina domowego.

Program Kalibrator Płaskich Telewizorów pozwala w prosty i wygodny sposób ustawić idealne parametry obrazu telewizora i skonfigurować zestaw kolumn 5.1. Kalibracja urządzeń odbywa się krok po kroku, m.in.za pomocą referencyjnych plansz testowych.

Aby wykonać kompletną kalibrację, wystarczy włożyć DVD z aplikacją do napędu i wybrać opcję ścieżka kalibracyjna. Można także przeprowadzić kalibrację samego obrazu lub dźwięku konkretnego urządzenia, wybierając odpowiednią opcję w tym samym menu.

Dzięki aplikacji Kalibrator Płaskich Telewizorów można m.in. skonfigurować jaskrawość, kontrast, nasycenie barw czy wyrazistość (menu obraz), przeprowadzić identyfikację kanałów dźwiękowych, a także testy zgodności faz, głośności i balansu lub wykrywania rezonansu (menu dźwięk).

Kalibrator Płaskich Telewizorów oferuje również szereg innych funkcji, które znacznie poprawią jakość wyświetlanego przez Twoje urządzenie obrazu oraz emitowanego przez nie dźwięku. Na płycie DVD ponadto znalazły się kolekcja oryginalnych materiałów testowych dźwięku przestrzennego laboratoriów Dolby Digital i DTS, plansze kalibracyjne przygotowane specjalnie dla urządzeń Full HD oraz referencyjny film w rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD).

W wydaniu specjalnym PC World Extra HDTV ponadto znajdują się m.in.:
*Kupujemy TV - poradnik

Test 28 telewizorów LCD, LED i plazm 32-56" plus przewodnik kupującego. Chcesz zdążyć z zakupem telewizora przed Mundialem? Nasz poradnik pomoże Ci wybrać najlepszy model.

*Kino z monitora

Monitor LCD o przekątnej ekranu większej niż 22" sprawdzi się nie tylko podczas grania czy w pracy, ale też podczas oglądania fi lmów w wysokiej rozdzielczości. Prezentujemy najciekawsze

modele i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

*Wybieramy Blu-ray

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz odtwarzacz Blu-ray. Na jakie cechy odtwarzacza Blu-ray warto zwrócić uwagę przed zakupem? W magazynie znajdziesz porady i testy, które pomogą podjąć decyzję o zakupie.

*Wojna cyfrowo-kablowa na kanały HD

Przyjrzeliśmy się ofercie cyfrowych kanałów telewizyjnych oferujących obraz wysokiej rozdzielczości. Efekt? Kompletna analiza pełnej oferty HDTV z satelity oraz kablówki.

*Sprzęt 3D: technologia, testy i porady

Nadszedł czas na domowe kino z efektami 3D - okulary, telewizory, odtwarzacze są już w sklepach! W artykule dokładnie opisujemy tę technologię i prezentujemy kompletny test telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray i laptopów 3D.

*Full HD z laptopa

Wybieramy komputer przenośny, który zastąpi kino domowe HD.