Kalkulator szczepień na Covid-19 – sprawdź kiedy twoja kolejka [Aktualizacja 12.04.2021r]

Krakowska firma Omni Calculator stworzyła specjalny kalkulator, w którym sprawdzimy przybliżony czas naszego szczepienia i swoje miejsce w kolejce szczepień.


Ani w Polsce, ani na świecie nie ma obecnie ważniejszego tematu niż szczepienia na koronawirusa. Nic jednak dziwnego, ponieważ w przypadku SARS-CoV-2 i innych wirusów wywołujących choroby u ludzi, szczepionki są najskuteczniejszym orężem w rękach człowieka. Tym bardziej, że Covid-19 należy do najbardziej niebezpiecznych chorób. Dlaczego? Nie ma na nią lekarstwa (możemy jedynie wzmacniać organizm i działać ogólnie przeciwzapalnie), jest silnie zakaźna, a do tego często prowadzi do śmierci oraz do trwałych uszkodzeń organizmu.

Dlatego też wynalezienie i wyprodukowanie skuteczniej szczepionki na koronawirusa było tak istotne. Teraz najważniejsze jest: nie tracić czujności i nadal przestrzegać reżimu sanitarnego, aby w miarę bezpiecznie doczekać naszego szczepienia (dokładne informacje na temat zapisów i programu szczepień w Polsce znajdziecie tutaj). No właśnie, ale kiedy to nastąpi?

Zobacz również:

  • Jaki pulsoksymetr kupić? Do czego służy? Już od 45 zł

Omni Calculator

Na początek parę słów o samym projekcie. Omni Calculator to polski projekt, obejmujący technologie rozwiązywania problemów o podłożu matematycznym. Efektem prac jest anglojęzyczny serwis internetowy – onmicalculator.com, w ramach którego funkcjonuje ponad 1150 kalkulatorów. W największym uproszczeniu, startup ten dokonuje różnorodnych obliczeń w odniesieniu do konkretnych kontekstów, które na serwisie podzielone są na kilkanaście kategorii i możemy w nim obliczyć takie rzeczy, jak m.in. indywidualny czas bezpiecznego opalania na słońcu, przewidywane skrócenie czasu życia w odniesieniu do stosowanych przez nas używek i ich ilości, a nawet sprawdzimy, jak szybko przeczytamy sagę Wiedźmińską w zależności od osobistych predyspozycji.

Tym razem, krakowska forma stworzyła kalkulator, który pozwoli nam obliczyć nasze miejsce w kolejce szczepień na koronawirusa i ustalić przybliżony czas naszego potencjalnego szczepienia. Jak działa to narzędzie?

Kalkulator listy szczepień na Covid-19 – sprawdź swoje miejsce

Aby skorzystać z kalkulatora szczepień, musimy w pierwszej kolejności wejść na stronę omnicalculator.com, a dokładnie na Kalkulator Kolejki Szczepionkowej COVID-19.

kalkulator kolejki szczepień covid-19 omni calculator

Wpisujemy tylko prawdę, inaczej się nie liczy...

Po lewej stronie mamy listę danych do wypełnienia, którą wraz ze stroną przewijamy stopniowo ku dołowi. W poszczególnych polach należy zaznaczyć odpowiednie informacje, dotyczące m.in. naszego statusu zawodowego, wieku czy sytuacji zdrowotnej. Po prawej stronie z kolei, znajdziemy dodatkowe informacje związane ze szczepieniami, z którymi możemy zapoznać się po kliknięciu w interesującą nas pozycję.

Nasze dane zostaną porównane z obowiązującym statusem szczepień, po czym otrzymamy nasze wyniki, obejmujące m.in. etap szczepień, do którego się kwalifikujemy, przybliżoną ilość osób będących „przed nami” do szczepienia, a także orientacyjny czas naszej iniekcji oraz uzyskania maksymalnej odporności.

kalkulator kolejki szczepień covid-19 omni calculator

Dane mogą zmieniać się na bieżąco

Choć kalkulator szczepień na Covid-19 jest systematycznie aktualizowany, to możemy samodzielnie wprowadzić dane dotyczące szczepień, w zależności od bieżącej sytuacji.

Puki co, rozpoczyna się drugi etap szczepień, obejmujący osoby m.in. osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby sprawdzić nie tylko przybliżony czas naszego szczepienia, ale również naszych bliskich.

Aktualizacja [03.03.2021r.]

W związku z kontynuacją szczepień w Polsce i rozpoczynaniem ich kolejnych etapów, zmienia się także kalkulator szczepień. Wszystkie dotychczasowe funkcje oraz możliwości wyboru pozostają, dołączyły jednak do nich kolejne, zgodnie z obowiązującą fazą szczepień. Aktualizacja danych dotknęła więc głównie rubryki dotyczącej kwestii zawodowych. Wcześniej można tam było zaznaczyć jedynie zawody związane z medycyną, jednak obecnie dołączyli tam także pracownicy ośrodków socjalnych i pomocy społecznej, a także nauczyciele wraz z wykładowcami akademickimi. Biorąc pod uwagę niedawne zmiany na listach kolejki szczepień, nie dziwi także dołączenie podpunktów związanych pracą w sanepidzie czy wykonywania obowiązków prokuratora oraz asesora prokuratorskiego.

Kalkulator kolejki szczepień, Omni Calculator, COVID-19, Koronawirus, zapisy na szczepienia, SARS-CoV-2, Polski program szczepień, etapy szczepień, Bezpieczeństwo, internet, zmiany w etapach szczepień, nauczyciele, wykładowcy, prokuratorzy, asesorzy, sanepid,

Pod widoczną listą znajdziemy także możliwość zaznaczenia czy należymy do służb mundurowych lub do grona pracowników tzw. infrastruktury krytycznej. Jeśli nie należymy do żadnej z uprzywilejowanych grup zawodowych, nasz przedział wiekowy mieści się pomiędzy 18 a 60 lat, a nasz stan zdrowia nie wymaga stałego kontaktu medycznego lub nie mamy chorób przewlekłych, to niestety nie mamy dobrych wiadomości. Podlegamy bowiem pod ostatni, trzeci etap szczepień i przy obecnym tempie ich udzielania, długo poczekamy na swoją kolej. Wystarczy spojrzeć na prognozy, według których zaszczepienie wszystkich obywateli naszego kraju zajmie jeszcze około 493 dni... Cóż, komentarz jest chyba zbędny.

Aktualizacja [02.04.2021r]

To co się działo w ciągu ostatniej doby jest trudne do opisania, bowiem zaledwie w ciągu jednego dnia rejestracja dla grupy wiekowej 40-59 została niespodziewanie uruchomiona, następnie wstrzymana i teraz ponownie uruchomiona, z tym, że nie można się zapisać, ponieważ systemy "padły".

kalkulator szczepień punkty szczepień rejestracja 40-50 chaos

Zdezorientowani są wszyscy: pacjenci, lekarze, pracownicy punktów szczepień, a co najgorsze - nawet rząd.

Z kolei 60 tysięcy osób, którym udało się zapisać na szczepienie przeciw Covid-19 na kwiecień dowiedziało się, iż powinny być zapisane na maj i ktoś do nich zadzwoni w sprawie zmiany terminu. Jednak wieczorem tego samego dnia opublikowano nowelizację ustawy, według której wszystkie wcześniej ustalone terminy będą honorowane. Jak się to ma do kalkulatora szczepień? To, że puki co narzędzie to nie jest miarodajne, bo nawet rząd nie wie kto, gdzie i kiedy może się zapisać. Dobrze, iż chociaż nadal wiadomo na co.

Więcej na temat zamieszania znajdziecie w materiale o aktualnych etapach szczepień.

Aktualizacja [12.04.2021r]

Choć ciągłe zmiany w przepisach dotyczących kolejki szczepień nie pozwalają zbyt dokładnie ocenić naszego miejsca w kolejce, to niektóre wprowadzone rozwiązania mogą nam dodatkowo sytuację rozjaśnić. Przypomnijmy, że kalkulator szczepień jest systematycznie aktualizowany i dostosowywany do bieżącej sytuacji, jednak poza oferowanymi przez niego prognozami, mamy teraz możliwość sprawdzenia, czy możemy zarejestrować się na szczepienie już dziś.

kalkulator szczepień e-rejestracja pesel skierowanie na szczepienie koronawirus covid-19 sars-cov-2 gov.pl

Wystarczy, że wejdziemy na oficjalną, rządową stronę pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl i bez potrzeby jakiegokolwiek logowania się lub zakładania konta, a jedynie wpisując nasz numer PESEL sprawdzimy, czy czeka na nas odpowiednie skierowanie (e-skierowane jest wystawiane w systemie automatycznie każdemu, uprawnionemu do iniekcji). Dokument taki czeka obecnie nie tylko na osoby uprawnione do otrzymania substancji przeciw Covid-19 na podstawie wieku, ale także stanu zdrowia i wykonywanego zawodu, włącznie z pacjentami, którzy otrzymali zaświadczenie już wcześniej i nie zdążyli go jeszcze wykorzystać.

W trakcie pandemii i spędzania większości czasu w miejscu zamieszkania, szczególnie ważne jest dbanie o nasza kondycję fizyczną, a pomoże nam w tym np. wygodna i wielofunkcyjna opaska sportowa.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: