Kamera Sony z FireWire i USB

DCR-PC9 to najnowsza kamera firmy Sony z serii Mini DV Handycam, oferująca w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami możliwość zapisu większej ilości danych oraz wsparcie dla USB i standardu FireWire.

DCR-PC9 to jedna z najmniejszych i najlżejszych [waży zaledwie pół kilograma] cyfrowych kamer dostępnych na rynku. Mimo to urządzenie wyposażone jest 10x optyczny i 20x cyfrowy zoom oraz wbudowany 2,5 calowy wyświetlacz LCD, który może być obracany w dowolnym kierunku.

Do nowości należy zaliczyć także bardziej wytrzymałe baterie z serii 'M' InfoLithium, które zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Sony, zapewniają 115 minut nieprzerwanej pracy. Kamera wyposażona została również w tryb nagrywania filmów w formacie MPEG pozwalający na zapisanie 60 sekundowej sekwencji wideo w rozdzielczości 160 x112 pixeli oraz około 15 sekund filmu przy rozdzielczości 320 x 240, które mogą być następnie bezpośrednio przesyłane do komputeraza pomocą USB.

Do kolejnych atrybutów DCR-PC9 należy zaliczyć dołaczaną do urządzenia aplikację do edycji obrazów, pozwalającą na łączenie do 20 scen w jedną, bez wykorzystania komputera i dodatkowego oprogramowania. Poza tym DCR-PC9 zaopatrzona została w system stabilizacji obrazu Super SteadyShot, oraz tryb Super NightShot 0 Lux, dzięki któremu możliwe jest nagrywanie w zupełnej ciemności wykorzystując tryb podczerwieni. Według zapowiedzi Sony DCR-PC9 będzie dostępna w sprzedaży już w czerwcu bieżącego roku, a jej cena ma wynosić około 1300 USD.

www.sony.com


Zobacz również