Kamera dla graczy

Intel Play Me2Cam -kamera, dzięki której możesz wykorzystać swój wizerunek w grach komputerowych.

Współpracująca z Intelem, firma Mattel w marcu tego roku zamierza wprowadzić na rynek nowy produkt - Intel Play Me2Cam. Kamera ta ma kosztować 99 USD, a poza nią, w pudełku znajdować się będzie zestaw gier i oprogramowanie, które umożliwi użytkownikowi kontrolowanie ich za pomocą ruchów ciała.

Wystarczy podłączyć kamerę do portu USB, i postawić ją na monitorze lub w innym dogodnym miejscu. Kamera wykonuje zdjęcie osoby siedzącej przed komputerem, następnie ze zdjęcia usunięte zostaną zbędne elementy otoczenia - dzięki cyfrowej obróbce obrazu zastąpi je jeden z pięciu animowanych światów. Może to być na przykład stok narciarski, z różnymi przeszkodami, lub dyskoteka w której przygrywa wirtualny zespół. Gdy użytkownik znajdzie się w polu widzenia kamery, pojawi się jednocześnie na ekranie, w komputerowym świecie gry, której akcję będzie można kontrolować ruchami ciała. Klawiatura i myszka staną się zbędne.

To już drugi produkt z serii Intel Play, (jej poprzednikiem był QX3 - komputerowy mikroskop, z którym mogliśmy się zapoznać ubiegłej jesieni). Obie firmy zamierzają nadal współpracować możemy, więc spodziewać się w tym roku kolejnych produktów z pod znaku Intel Play.