Kamera do ekstremalnych zastosowań

W ofercie Samsunga pojawi się we wrześniu nowa kamera cyfrowa, przeznaczona dla wielbicieli ekstremalnych sportów. Model SC-X210WL wyposażony został w dodatkowy, oddzielny obiektyw, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie obrazu.

Kamera do ekstremalnych zastosowań

Samsung SC-X210WL

Samsung SC-X210WL przeznaczona jest do zastosowań "ekstremalnych" - np. do samodzielnego filmowania własnych wyczynów sportowych. Kamera wyposażona została w oddzielny, wodoodporny obiektyw, który może być bez problemu zamontowany np. na kasku. Potrafi on przesyłać bezprzewodowo obraz do kamery "matki". Dzięki temu eliminuje się potrzebę trzymania urządzenia w dłoni. Sama kamera wyposażona została w 0,68 megapikselową matrycę CCD oraz, co oczywiste, system stabilizacji obrazu. Rejestrowane materiały zapisywane są na wewnętrznej pamięci flash o pojemności 1 GB, pozwalającej na nagranie filmu MPEG4 o długości 34 minut. Pomyślano również o jej rozbudowie (dzięki odpowiedniemu slotowi) o karty formatu SD/MMC.

Ponadto w obudowę o wymiarach 61 x 93 x 30 mm wbudowano obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym oraz 2-calowy wyświetlacz LCD. Do komunikacji z komputerem służy złącze USB 2.0. Warto też wspomnieć o możliwości użycia urządzenia jako kamery internetowej.

Samsung SC-X210WL powinna trafić do sprzedaży we wrześniu w cenie 679 USD. Warto też wspomnieć, że wraz z nią pojawi się również model wyposażony w mniej pamięci (512 MB), który wyceniono na 580 USD.