Kamera i drukarka z obsługą IPv6

Matsushita Electric Industrial zaskakuje nas ostatnio dużą liczbą nowości produktowych. Firma najszerzej znana dzięki marce Panasonic, zaprezentowała właśnie kamerę sieciową oraz drukarkę, które obsługują szóstą wersję protokołu IP.

Kamera i drukarka z obsługą IPv6

Panasonic BB-HCM311 - kamera z obsługą IPv6

Jedno z przedstawionych na wystawie Networld+Interop 2004 w Tokio urządzeń trafi wkrótce do sprzedaży (kamera), zaś drugie jest jeszcze modelem prototypowym (drukarka). Panasonic posiada już w swojej ofercie kilka kamer sieciowych, a nowy model o symbolu BB-HCM311 zasadniczo nie różni się od nich wyglądem. To co wyróżnia jednak ten produkt od pozostałych, to obsługa protokołu IPv6 i zamontowany z przodu mikrofon, który pozwala rejestrować dźwięk z obserwowanego miejsca i transmitować go przez sieć do punktu monitorującego. Co ważne, BB-HCM311 obsługuje również powszechnie wykorzystywany IPv4 oraz protokół IPsec. Może transmitować obraz w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 12 klatek/s, 320 x 240 pikseli lub 160 x 120 pikseli z prędkością 30 klatek/s.

Kamera i drukarka z obsługą IPv6

Pierwsza drukarka laserowa Panasonic z obsługą IPv6

Panasonic zaprezentował również prototyp kolorowej drukarki laserowej, dysponującej obsługą protokołu IPv6 i jak podkreślają przedstawiciele firmy, jest to pierwsze tego typu urządzenie, które może się pochwalić etykietą: 'IPv6 Ready'. Dokładna specyfikacja drukarki nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo nic również na temat planów wprowadzenia jej na rynek. Kamera BB-HCM311 znajdzie się sprzedaży od sierpnia w cenie 650 USD.

Zobacz również:

  • Panasonic TX-55LZ1000E - test OLED-a dla graczy i kinomaniaków
  • Amazon odpala promocję na sprzęt Smart Home - nawet kilkaset złotych taniej
  • Recenzja: Epson EcoTank L8180

Więcej informacji: http://www.panasonic.com