Kamera internetowa w kształcie oka

Koreańska firma SavitMicro wprowadza do sprzedaży nową serię kamer internetowych o nazwie VIJEeye. Wyróżnia się ona przede wszystkim bardzo interesującym wyglądem.

Kamera internetowa w kształcie oka

VIJEeye

W skład nowej serii kamer internetowych VIJEeye wchodzą dwa modele wyposażone w sensor CMOS o rozdzielczości 1,3 miliona pikseli i 480 tysięcy pikseli. Urządzenia, które umożliwiają odpowiednio przekazywanie sygnału wideo w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 960 pikseli (z prędkością sięgającą 15 klatek na sekundę) i 640 x 480 pikseli (30 klatek na sekundę), korzystają z interfejsu USB 2.0/1.1. Kamery dysponują 4-krotnym zoomem cyfrowym, posiadają wbudowany mikrofon i są kompatybilne z większością komunikatorów.

Parametry techniczne nie są jednak tutaj najważniejsze. Najciekawszy jest wygląd nowości - przypominają one... gałkę oczną. Do dyspozycji użytkownika oddano też specjalną podstawę z wbudowanym magnesem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że urządzenie z niej nie spadnie oraz możliwość przekręcenia obiektywu pod praktycznie dowolnym kątem.

Seria VIJEeye, która jest kompatybilna z systemami Windows 2000 i Windows XP, trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Warto też wspomnieć o dołączonej do zestawu słuchawce z mikrofonem.

Strona producenta.