Kamera wagi piórkowej

Firma Sanyo Fisher zaprezentowała urządzenie o nazwie FVD-C1 Pocket CameraCorder - czyli miniaturową kamerę wideo, zapisującą obraz w formacie MPEG-4. Urządzenie wyposażone jest w matrycę o rozdzielczości 3,2 megapiksela - oprócz filmów o jakości zbliżonej do DVD, może również rejestrować zdjęcia.

FVD-C1 Pocket CameraCorder

FVD-C1 Pocket CameraCorder

Mimo, iż rozmiary urządzenia są tak niewielkie, że z powodzeniem mieści się ono w dłoni, kamera wyposażona została w całkiem spory, kolorowy wyświetlacz LCD (o przekątnej 1,5"). Zdjęcia i firmy zapisywane są na kartach pamięci Secure Digital.

FVD-C1 rejestruje materiały wideo w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 pikseli (30 klatek na sekundę). Najwyższa rozdzielczość, w jakiej można zapisać zdjęcia, to 2048 x 1536 pikseli. Kamerę można podłączyć do komputera za pośrednictwem złącza USB 2.0. Urządzenie wyposażono również w 5.8x zoom optyczny oraz 10x zoom cyfrowy.

Kamera sprzedawana jest w komplecie ze stacją dokującą, pilotem zdalnego sterowania oraz kompletem oprogramowania do edycji i katalogowania zdjęć oraz materiałów wideo. Cenę urządzenia ustalono na 900 USD.


Zobacz również